УРОК № 123. Тема. Повторення таблиць додавання й віднімання. Складання виразів за текстовим формулюванням. Розпізнавання геометричних фігур. Конспекти уроків математики, 2 клас

    УРОК № 123. Тема. Повторення таблиць додавання й віднімання. Складання виразів за текстовим формулюванням. Розпізнавання геометричних фігур. Конспекти уроків математики, 2 клас

    Мета: систематизувати знання про прийоми складання таблиць додавання й віднімання; вправляти учнів у вживанні математичних термінів під час виконання дій першого ступеня.

    Обладнання: таблиці усних обчислень, предметні малюнки, картки для індивідуальної роботи, сигнальні картки.

    Хід уроку № 123. Тема. Повторення таблиць додавання й віднімання. Складання виразів за текстовим формулюванням. Розпізнавання геометричних фігур. Конспекти уроків математики, 2 клас

    I. Актуалізація знань учнів

    1. Перевірка домашнього завдання
    Учні зачитують складені приклади і називають відповіді.

    2. Робота з індивідуальними картками

    Картка 1
    Обчислити.
    86 – 54
    32 + 47
    19 – 13
    70 + 15 – 4
    87 – 15 – 2
    44 + 31 + 5

    Картка 2
    Порівняти вирази
    70 + 15 __ 70 + 18
    14 + 46 12 + 46
    30 – 6 __ 30 – 9
    87 – 15 97 – 15

    Картка 3
    Розв’язати задачу.
    На клумбі розквітли 15 червоних троянд і 12 розових, а білих стільки, скільки червоних і розових разом. Скільки всього троянд розквітло на клумбі?

    Картка 4
    Розв’язати задачу.
    На ставку плавало 14 гусей, стільки ж качок, а лебедів — на 8 менше, ніж гусей і качок разом. На скільки менше плавало гусей, ніж лебедів?

    3. Усні обчислення
    1) математичний диктант.
    • Суму чисел 34 і 25 зменшити на 23;
    • суму чисел 60 і 40 зменшити на 20;
    • різницю чисел 55 і 22 збільшити на 34;
    • число 48 зменшити на суму чисел 12 і 12;
    • число 12 збільшити на різницю чисел 56 і 44.
    2) Гра «Що долетить швидше — літак чи гелікоптер?».
    Змагаються учні двох рядків.

    574574

    II. Розвиток математичних умінь

    1. Виконання завдання (усно)

    2. Виконання завдання (ланцюжком)

    3. Фізкультхвилинка

    4. Розв’язання задачі
    1) На дошці — скорочений запис задачі.

    575

    — Про що дізнаємося спочатку?
    — Яку дію треба виконати?
    — Про що дізнаємося потім?
    — Яку дію треба виконати?
    2) Творча робота над задачею.
    Змініть запитання задачі так, щоб вона розв’язувалася за допомогою виразу:
    32 + (32 + 18) – 29

    5. Порівняння чисел. Робота в парах
    Діти виконують завдання.

    6. Перевірка роботи
    Діти працюють із сигнальними картками.

    7. Самостійна робота
    Виконання завдання.

    8. Перевірка роботи

    9. Завдання для допитливих
    У колесі велосипедиста 8 спиць. Скільки проміжків між спицями?

    10. Гра «Гостре око»
    Скільки трикутників на малюнку?

    576

    III. Підсумок уроку

    IV. Домашнє завдання

    УРОК № 123. Тема. Повторення таблиць додавання й віднімання. Складання виразів за текстовим формулюванням. Розпізнавання геометричних фігур. Конспекти уроків математики, 2 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики 2 клас
