УРОК № 12 Тема. Тематичне оцінювання за темами «Вступ», «З пісенних скарбів», «Про далекі минулі часи», українська література 7 клас

    УРОК № 12 Тема. Тематичне оцінювання за темами «Вступ», «З пісенних скарбів», «Про далекі минулі часи», українська література 7 клас

    Мета: виявити рівень знань, умінь та навичок з метою їхньої корекції; розвивати логічне та образне мислення, пам’ять, уміння виділяти головне, висловлювати своє судження з приводу прочитаного, пов’язувати його із власним життєвим досвідом; виховувати на основі ідей вивчених творів кращі людські якості, естетичні смаки.

    Обладнання: тести й тестові завдання, виставка учнівських ілюстрацій до вивчених творів.

    Теорія літератури: мистецтво, його види і функції; соціально-побутові пісні, їх види; коломийки; пафос твору; історична повість; сюжет.

    Хід уроку № 12 Тема. Тематичне оцінювання за темами «Вступ», «З пісенних скарбів», «Про далекі минулі часи», українська література 7 клас

    I. Повідомлення теми й мети уроку

    II. Мотивація навчальної діяльності школярів

    III. Основний зміст роботи

    1. Інструктаж щодо виконання тестових завдань.

    2. Виконання контрольної роботи.

    І варіант

    І—ІІ рівні

    (Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)

    1. Укажіть, яка з пісень є чумацькою:

    а) «Ой у степу криниченька»;
    б) «Ой на горі та й женці жнуть»;
    в) «Стоїть явір над водою».

    2. Продовжіть речення.

    Сюжет — це…

    3. Укажіть, які із цих функцій не характерні для мистецтва:

    виховна
    накопичувальна
    механічна
    тренувальна
    пізнавальна
    естетична
    лікувальна

    III рівень (Кожна правильна відповідь оцінюється у 2 бали.)

    1. Схарактеризуйте головного героя повісті І. Франка «Захар Беркут», висловивши своє ставлення до нього.

    2. Визначіть ідейно-художній зміст жартівливих коломийок. (Що засуджують, схвалюють і за допомогою яких художніх засобів.)

    IV рівень

    (Повна, обґрунтована відповідь оцінюється у 5 балів.)

    Напишіть твір-мініатюру «Чого навчає нас історична повість І. Франка «Захар Берут»».

    II варіант

    І—ІІ рівні

    (Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)

    1. Укажіть, який із творів є козацькою піснею:

    а) «Дозвілля молоді»;
    б) «Стоїть явір над водою»;
    в) «Ой у степу криниченька».

    2. Продовжіть речення. Коломийки — це…

    3. Укажіть, які з цих понять не є видами мистецтва:

    живопис
    хореографія
    фігурне катання
    музика
    театр
    шахи
    йога

    ІІІ рівень

    (Кожна правильна відповідь оцінюється у 2 бали.)

    1. Схарактеризуйте героя повісті І. Франка «Захар Беркут» Тугара Вовка, висловивши своє ставлення до нього.

    2. Зробіть короткий аналіз вивченої напам’ять народної соціально-побутової пісні.

    IV рівень

    (Повна, обґрунтована відповідь оцінюється у 5 балів.)

    Напишіть твір-мініатюру «Як історична повість «Захар Беркут» І. Франка пов’язана з нашим часом».

    IV. Домашнє завдання

    Повторити твори Т. Шевченка, вивчені в попередніх класах.

     

    УРОК № 12 Тема. Тематичне оцінювання за темами «Вступ», «З пісенних скарбів», «Про далекі минулі часи», українська література 7 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків української літератури, 7 клас
