УРОК № 12. Тема. Порівняння чисел 1 і 2. Знаки «>», «<», «=». Конспекти уроків математики, 1 клас

    УРОК № 12. Тема. Порівняння чисел 1 і 2. Знаки «>», «<», «=». Конспекти уроків математики, 1 клас

    Мета: формувати вміння порівнювати за кількістю групи предметів і відповідні числа; ознайомити зі знаками «>», «<», «=»; учити читати записи із цими знаками; розвивати логічне мислення та вміння обґрунтовувати свою думку; виховувати самостійність

    Обладнання: зображення голови дівчинки; предметні картинки.

    ХІД УРОКУ № 12. Тема. Порівняння чисел 1 і 2. Знаки «>», «<», «=». Конспекти уроків математики, 1 клас

    I. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

    Робота над загадкою.
    На дошці прикріплено зображення голови дівчинки.

    737

     

    — Відгадайте загадку.

    Два брати через дорогу живуть, а один одного не бачать. (Очі.)
    — Про які числа йдеться в загадці? (Один, два.)
    — Якими цифрами ми позначаємо ці числа?
    — Як утворити число два?

    II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

    1. Порівняння чисел.

    Послухайте казку. Якось засперечалися між собою Одиниця і Двійка.
    Одиниця каже: «Я важливіша, бо я перша!»
    А Двійка відповідає: «Ні, я важливіша, бо я більша!»
    А як ви, діти, гадаєте, хто з них важливіший? (Обидві важливі, але двійка дійсно позначає більше число.)

    2. Ознайомлення з позначенням понять більше і менше, дорівнює. Учитель демонструє знаки «>» і «<».

    Знаки «більше» й «менше» —
    Ніби близнюки.
    «Більше» — стрілка вправо,
    «Менше» — навпаки.
    Як запам’ятати нам
    Знаки «більше» й «менше»?
    Гострячок направлений
    В те число, що менше!

    3. Читання записів.
    1 < 2
    2 > 1
    1 = 1
    2 = 2

    4. Робота з малюнком на с. 15 підручника.

    Сів один папуга на гілочку.
    Зараз він заграє в сопілочку.
    А праворуч — двоє на гілці.
    В кожного з папуг — по сопілці.
    Хто з музик гучніше заграє —
    Зліва чи праворуч, хто знає?
    (2 > 1.)

    5. Виконання завдань 1—3 на с. 15 підручника.

    III. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

    1. Віршоване завдання на порівняння чисел (демонструється на набірному полотні або за допомогою імітуючих рухів).

    На подвір’ї Галя й Віра
    Квіти поливали,
    А Юрко та Петрик
    Грались у м’яча.
    Горобці на гілці
    Думали-гадали,
    Кого було більше —
    Хлопців чи дівчат?
    (Порівну, 2 = 2.)

    — Як ви дізналися, що хлопців і дівчат було порівну? (Галя й Віра — дві дівчинки, Юрко й Петрик — двоє хлопців, 2 = 2.)

    2. Виконання завдання в робочому зошиті. Написання цифр 1 і 2, порівняння чисел.

    1 < 2 1 = 1 2 > 1
    2 = 2

    3. Самостійна робота (виконання завдань 4 на с. 6, 4 на с. 7 зошита).

    4. Виконання завдання 4 на с. 15 підручника.

    5. Виконання завдання 5 на с. 15 підручника.
    Виконуючи логічне завдання, учні перекладають синій кружечок так, щоб два сині кружечки опинилися поряд.
    — Скількома способами можна це зробити? (Двома.)

    IV. ПІДСУМОК УРОКУ

    1. Читання записів.
    — З якими знаками ми сьогодні познайомилися?
    1 < 2 1 = 1 2 > 1
    2 = 2

    2. Розв’язання логічної задачі «Хто в яких черевичках?». (Завдання демонструється на дошці.)

    Танцювали три сестрички.
    Старша — в білих черевичках,
    Не червоні були в Соні,
    Не зелені на Олені.
    І в найменшої, Марічки,
    Не зелені черевички.
    То в яких же черевичках
    Була кожна з трьох сестричок?
    (Олена — у білих, Соня — у зелених, Марічка — у червоних.)

    УРОК № 12. Тема. Порівняння чисел 1 і 2. Знаки «>», «<», «=». Конспекти уроків математики, 1 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас
