Робота над помилками, допущеними у творі-роздумі, Українська мова

Робота над помилками, допущеними у творі-роздумі, Українська мова

Хід заняття Робота над помилками, допущеними у творі-роздумі, Українська мова

ІІІ. Робота над помилками

1. Аналіз
Проаналізуйте недоліки, виправлені вчителем у ваших творах. Визначте види помилок, згрупуйте їх за видами: змістові (З), лексичні (Л), граматичні (Г), орфографічні (|), пунктуаційні (V). Заповніть таблицю:

Види помилокСлово Речення

2. Читання твору
Прочитайте учнівський твір. Яка його тема? Чи вдало підібрано заголовок? Чи достатньо розкрито основну думку?
Знайдіть тезу, докази і висновок. Чи вистачає доказів для підтвердження основної думки? Наскільки вони переконливі? Який висновок сформулювали б ви? Чи відповідає твір схемі побудови роздуму? Знайдіть речення, які не сприяють розкриттю теми.

ЧОМУ ЯЛИНКА?
Чому новорічним деревом стала саме ялинка, а не береза чи смерека?
Зелена, пахуча, духмяна красуня-ялинка здавна вважалася особливим деревом. Давні германці вірили, що в ялинці живе дух лісу, який оберігає всі рослини, звірів, і птахів. Обряд ушанування ялинки запозичили голандці, потім — англійці. Тепер її вшановують як символ нев’янучого життя, вічної молодості й сили.
У Росії новорічну ялинку запровадив Петро І своїм указом від 1 січня 1700 року. На Західній Україні, як і у всій Європі, звичай прикрашати ялинку побутував набагато раніше.
З того часу буз ошатної лісової гості не обходиться жодне новорічне свято в нашій країні. Велика чи маленька, прикрашена різноколірними блискучими іграшками, ялинка однаково радує і малих, і дорослих.
А як же бути в країнах, де ялинка не росте? Її замінюють південні рослини — гілки персикового дерева, бамбук, гілки сосни і сливи, які символізують стійкість, довголіття і швидкий розвиток.

Робота над помилками, допущеними у творі-роздумі, Українська мова

Повернутись на сторінку Українська мова

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *