УРОК № 118. Тема. Розрядні доданки. Запис двоцифрових чисел у вигляді суми розрядних доданків. Складання й розв’язання задач. Конспекти уроків математики, 1 клас

    УРОК № 118. Тема. Розрядні доданки. Запис двоцифрових чисел у вигляді суми розрядних доданків. Складання й розв’язання задач. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Мета: формувати навички розкладання двоцифрових чисел на розрядні доданки, застосування переставної властивості для додавання кількох доданків, що включають круглі числа та одноцифрові числа; вправляти у складанні й розв’язуванні задач, у визначенні кількості сторін, кутів і вершин многокутників; розвивати просторову уяву; виховувати бажання вчитися.

    Обладнання: предметні малюнки (ялинки).

    ХІД УРОКУ № 118. Тема. Розрядні доданки. Запис двоцифрових чисел у вигляді суми розрядних доданків. Складання й розв’язання задач. Конспекти уроків математики, 1 клас

    І. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

    1. Повторення правил знаходження невідомих доданка, зменшуваного і від’ємника.

    2. Виконання завдання 124 на с. 129 підручника.

    3. Виконання завдань 125 і 126 на с. 129 підручника.

    Порівняння задач.
    — Що спільне в цих задачах? (Вони про Петрика і аркуші паперу, у них однакові числа.)
    — Що в них різне? (Запитання.)
    — Що знаходили в першій задачі? (Невідому остачу.)
    — Що знаходили в другій? (Невідоме зменшуване.)
    Такі задачі, з однаковими числовими даними, але з різними запитаннями, називають взаємооберненими.

    II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

    1. Ознайомлення з терміном розрядні доданки (за завданням 122 на с. 128 підручника).
    Запис двоцифрових чисел у вигляді суми розрядних доданків за зразком.

    2. Виконання завдання 123 на с. 129 підручника.
    Правило додавання: спочатку додають десятки, а потім — одиниці.

    III. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ, ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО

    1. Виконання завдання 128 на с. 129 підручника.

    — Скільки років Катрусі? (Дев’ять.)
    — А брату? (Невідомо, це запитання задачі.)
    — Що відомо про вік брата? (Нічого.)
    — А про вік сестри? (Вона на З роки молодша за брата.)
    — Хто ж старший? (Брат.)
    — На скільки років брат старший? (На три.)
    — Як знайти його вік? (Додати.)
    — Чому ми маємо додавати, а не віднімати? (Бо ми знаходимо вік брата, а слово молодша стосується сестри.)

    2. Виконання завдання 127 на с. 129 підручника.

    3. Виконання завдань 2, 4 на с. 67 зошита

    IV. ПІДСУМОК УРОКУ

    Ялиночки нарядні!
    Доданки тут — розрядні.

    — Впишіть у кульки числа.

    883

    УРОК № 118. Тема. Розрядні доданки. Запис двоцифрових чисел у вигляді суми розрядних доданків. Складання й розв’язання задач. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас
