УРОК № 116. Тема. Знаходження невідомого від’ємника і зменшуваного. Конспекти уроків математики, 1 клас

    УРОК № 116. Тема. Знаходження невідомого від’ємника і зменшуваного. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Мета: формувати вміння розв’язувати задачі на знаходження невідомого зменшуваного та від’ємника, вправляти в порівнянні виразу й числа, двох виразів, удосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення; виховувати бажання вчитися.

    Обладнання: таблиці з назвами компонентів дії віднімання.

    ХІД УРОКУ № 116. Тема. Знаходження невідомого від’ємника і зменшуваного. Конспекти уроків математики, 1 клас

    І. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

    1. Виконання завдання 107 на с. 126 підручника.

    — Як називаються числа при відніманні? Робота за таблицею.

    Висновки.
    • Якщо від зменшуваного відняти різницю, одержимо від’ємник.
    • Якщо до різниці додамо від’ємник, одержимо зменшуване.

    2. Виконання завдання 106 на с. 125 підручника.

    — За яким правилом знайшли зменшуване? від’ємник?

    3. Виконання завдань 104 на с. 125, 108 на с. 126 підручника. Порівняння задач.

    — Що знаходили в цих задачах, якого вони типу? (У завданні 104 — задачі на знаходження остачі та на знаходження зменшуваного. Задача №108 — на знаходження від’ємника.)

    II. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ, ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО

    1. Виконання завдання 110 на с. 126 підручника (самостійно).

    — Якою дією ви розв’язали задачу?
    — Що в цій задачі знаходили? (Невідомий доданок.)

    2. Виконання завдання 113 на с. 127 підручника (усно).

    — Які фігури вирізав Дмитрик? Які Мишко?
    — Скільки в Мишка трикутників?
    — Скільки всього фігур вирізав Дмитрик? (Сім.)
    — Скільки всього фігур вирізав Мишко? (Шість.)
    — У кого більше й на скільки?

    Висновок: ця задача — на різницеве порівняння чисел. Повторення правила: щоб знайти, на скільки одне число більше чи менше за друге, треба від більшого числа відняти менше.

    3. Виконання завдання 112 на с. 127 підручника.

    — Назвіть буквами найбільшу (найдовшу) сторону. (АО.)
    — Якої вона довжини? Виміряйте. (7 см.)
    — Яка сторона найкоротша? (МО.)
    — Виміряйте її довжину (1 см.)
    — На скільки сторона АО довша ніж МО? (На 6 см.)

    4. Виконання завдання 105 на с. 125 підручника.

    1) Послідовність чисел від 20 до 10;
    2) послідовність непарних чисел від 1 до 15;
    3) послідовність парних чисел від 2 до 16.
    5. Виконання завдання 109 на с. 126 підручника.
    6. Виконання завдання 111 на с. 126 підручника (самостійно).

    III. ПІДСУМОК УРОКУ

    — Як знайти невідомий від’ємник?
    — Як знайти невідоме зменшуване?

    УРОК № 116. Тема. Знаходження невідомого від’ємника і зменшуваного. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас
