УРОК № 115. Тема. Доба, тиждень, година — одиниці вимірювання часу. Розв’язання задач. Конспекти уроків математики, 1 клас

    УРОК № 115. Тема. Доба, тиждень, година — одиниці вимірювання часу. Розв’язання задач. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Мета: ознайомити з одиницями вимірювання часу, співвідношенням між добою й тижнем, із частинами доби; формувати обчислювальні навички і вміння розв’язувати прості задачі; розвивати вміння орієнтуватися в часі; виховувати самостійність.

    Обладнання: кросворд.

    ХІД УРОКУ № 115. Тема. Доба, тиждень, година — одиниці вимірювання часу. Розв’язання задач. Конспекти уроків математики, 1 клас

    І. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

    1. Розв’язання віршованої задачі.

    Двадцять вісім комарів
    Юрко у п’ятницю зустрів.
    У битві вісім полягло.
    А скільки від Юрка втекло?
    (Двадцять.)

    2. Бесіда про дні тижня.

    — Про який день тижня згадувалося в задачі? (Про п’ятницю.)
    — Який день тижня іде перед п’ятницею? (Четвер.)
    — А за день до четверга? (Середа.)
    — А який день настає після п’ятниці? (Субота.)
    — А після суботи? (Неділя.)
    — А як можна всі ці дні, про які ми говорили, згадати, не називаючи днів тижня? (Позавчора, вчора, сьогодні, завтра, післязавтра.)
    — Скільки всього днів у тижні?
    — Назвіть їх по порядку.

    3. Виконання завдання 101 на с. 125 підручника.

    II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

    1. Ознайомлення з терміном доба за завданням на с. 124 підручника.
    До ілюстрацій у підручнику можна додати вірш.

    Північ. Початок нової доби.
    Спати потрібно мені і тобі.
    Ранок настане — пора прокидатись,
    Час до роботи й навчання збиратись.
    Стільки в нас планів на день, стільки справ!
    Знайдемо час і для гри та забав!
    Ввечері сонечко спати лягає,
    Двадцять четверта година збігає.
    Ніч нам усім колискову співа.
    Північ. Надходить доба вже нова.

    — Скільки годин триває доба? (Двадцять чотири.)
    — З яких частин складається доба?

    2. Виконання завдання 100 на с. 125 підручника. 2 дні й 2 ночі — дві доби йшов дощ.

    3. Виконання завдання 102 на с. 125 підручника (усно).
    — Тиждень і три дні — скільки це днів?
    — Тиждень складається із семи днів, а якщо ще три додати? (Буде десять.)

    4. Розв’язання віршованої задачі.

    Два тижні та ще й три доби
    Йшли дощі й росли гриби,
    Доки Клим у гай пішов
    І цих велетнів знайшов,
    їх не раджу їсти вам.
    Скільки діб оцим грибам?
    (7 + 7 + 3 = 17.)

    III. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ, ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО

    1. Виконання завдань 2 на с. 69, 2 на с. 71 зошита з друкованою основою.

    2. Самостійна робота.

    7 + 8
    40 + 1
    30 + 7
    84 – 4
    60 – 1
    13 + 7
    30 + 40
    62 – 60

    3. Виконання завдання 103 на с. 125 підручника (самостійно).

    IV. ПІДСУМОК УРОКУ

    — Розгадаємо невеличкий кросворд.

    882

    По горизонталі:
    7 ночей, 7 днів, 7 ранків, 7 вечорів триває він.

    По вертикалі.
    Проміжок часу, що триває більше ніж 23 години, але менше ніж 25 годин.

    УРОК № 115. Тема. Доба, тиждень, година — одиниці вимірювання часу. Розв’язання задач. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас
