УРОК № 111. Тема. Одноцифрові і двоцифрові числа. Попереднє і наступне число. Додавання і віднімання 1. Складання задач за малюнками. Конспекти уроків математики, 1 клас

    УРОК № 111. Тема. Одноцифрові і двоцифрові числа. Попереднє і наступне число. Додавання і віднімання 1. Складання задач за малюнками. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Мета: ознайомити з термінами одноцифрові і двоцифрові числа, прийомом додавання і віднімання 1 на основі нумерації; формувати вміння складати й розв’язувати задачі з використанням термінів дорожчий і дешевший; розвивати увагу, пам’ять; виховувати бажання вчитися

    Обладнання: малюнки для складання виразів.

    ХІД УРОКУ № 111. Тема. Одноцифрові і двоцифрові числа. Попереднє і наступне число. Додавання і віднімання 1. Складання задач за малюнками. Конспекти уроків математики, 1 клас

    I. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

    Повторення одиниць вартості, усне розв’язання задач.

    Двадцять гривень Соня має.
    Та чи вистачить, хто знає,
    На олію й шоколад?
    А на хліб і мармелад?

    — Що необхідно знати для того, щоб відповісти на ці запитання? (Ціну продуктів.)

    Учитель виставляє цінники, ілюструючи задачу.

    873

    II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

    1. З’ясування значення термінів дорожче й дешевше.
    — Що коштує більше — плитка шоколаду чи пляшка олії? (Олія.) Більше — дорожче, менше — дешевше.

    2. Виконання завдання 70 на с.120 підручника.

    3. Виконання завдань 66—69 на с. 120 підручника.
    Ознайомлення з термінами одноцифрові й двоцифрові числа. Визначення попереднього й наступного числа.
    Знайомство з прийомом додавання 1 (результат — наступне число) і віднімання 1 (результат — попереднє число).

    4. Розв’язання віршованих задач (усно).

    Дев’яносто дві сороки
    Запізнились на уроки.
    Вчасно прибула одна.
    Ну й розумниця вона!
    Скільки мало на урок
    Всіх тоді прийти сорок?
    (92 + 1 = 93.)

    Вранці сімдесят сорок
    Поспішали на урок.
    Одна на грака задивилась,
    Відстала й на урок спізнилась!
    Скільки вчасно на урок
    Прибуло тоді сорок?
    (70 – 1 = 69.)

    III. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ, ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО

    1. Виконання завдань 1 на с. 66, 3 на с. 67 зошита

    2. Складання виразів за малюнками.

    874

    IV. ПІДСУМОК УРОКУ

    — Чи знаєте ви прислів’я, у яких використовуються слова дешевше, дорожче?
    — Як ви розумієте прислів’я: «Дешевша рибка — юшку геть!», «Ми не такі багаті, щоб дешеве купувати»? (Надто дешеві товари бувають поганої якості.)

    УРОК № 111. Тема. Одноцифрові і двоцифрові числа. Попереднє і наступне число. Додавання і віднімання 1. Складання задач за малюнками. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас
