УРОК № 110. Тема. Одиниці вартості — копійка і гривня. Задачі про вартість. Запис і порівняння чисел 21—100. Конспекти уроків математики, 1 клас

    УРОК № 110. Тема. Одиниці вартості — копійка і гривня. Задачі про вартість. Запис і порівняння чисел 21—100. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Мета: ознайомити зі співвідношенням між одиницями вартості — гривнею й копійкою, учити виконувати найпростіші розрахунки з використанням грошових одиниць (монет і купюр), розв’язувати задачі про вартість; продовжити формувати вміння записувати, читати й порівнювати числа від 21 до 100; розвивати увагу, пам’ять; виховувати бажання вчитися.

    Обладнання: моделі монет та грошових банкнот України.

    ХІД УРОКУ № 110. Тема. Одиниці вартості — копійка і гривня. Задачі про вартість. Запис і порівняння чисел 21—100. Конспекти уроків математики, 1 клас

    І. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

    1. Відгадування математичної загадки.

    Вісім десятків і сім одиниць —
    Стільки в діброві водилось лисиць.
    Ще з зоопарку прибігла одна.
    Яка по порядку вже буде вона?
    (Вісімдесят восьма.)

    2. Вправляння в порядковій лічбі (за таблицею: вчитель показує число, учні називають його порядковий номер: п’ятдесят сьомий і т. п.).

    3. Виконання завдань 58, 59, 60, 61 на с. 118 підручника.

    II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

    1. Знайомство зі співвідношенням між гривнею і копійкою (за малюнком завдання 62 на с. 118—119 підручника).

    Оля йшла, йшла, йшла,
    гаманець знайшла!

    А там — монети. Давайте їх розглянемо.
    — Отже, які бувають монети?
    — А тепер розглянемо зображення банкнот. Скільки копійок за вартістю дорівнює одній гривні? (100 к.)
    — Чи знаєте ви, хто з державних діячів або видатних людей України зображений на цих банкнотах? (Князі Володимир Великий, Ярослав Мудрий, гетьмани Богдан Хмельницький та Іван Мазепа, поети Іван Франко і Тарас Шевченко, учений та державний діяч Груиіевський).
    Існують ще грошові банкноти із зображенням Лесі Українки (200 грн) та Григорія Сковороди (500 грн).

    2. Виконання завдання 63 на с. 119 підручника.
    — А навіщо потрібні гроші? (Щоб купувати на них різні товари.)
    Тож пограємо в магазин. Уявіть, що ви в крамниці. Ось товари й ціни на них.

    Двацдять гривень Оля мала
    (Та, що гаманець знайшла).
    Що вона собі придбала,
    Як у магазин зайшла?

    Учні добирають різні варіанти покупок на 20 гривень: 2 пачки цукру; сіль, шоколадку і цукор; хліб і 2 шоколадки тощо.
    — А чи вистачить грошей на покупку батона, шоколадки та пачки цукру? (Ні, це 21 гривня.)
    — А якщо Оля схоче купити дві шоколадки і батон? (Вистачить, це 19 гривень.)
    — Але ж в Олі 20. їй треба дати здачу. Скільки? (1 гривню.)
    — Складіть свою задачу про покупки.

    3. Виконання завдання 64 на с. 119 підручника.
    10 – 2 = 8 (грн)
    — Якими купюрами можна одержати 8 гривень?

    III. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ, ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО

    1. Виконання завдання 2 на с. 65 зошита з друкованою основою.

    2. Виконання завдання 65 на с. 119 підручника.
    — Скільки чотирикутників на малюнку? (Сім.)
    — Скільки серед них квадратів? (Два.)

    IV. ПІДСУМОК УРОКУ

    — Вам сподобалося грати в магазин?
    — А як ви гадаєте, чи потрібно продавцю добре знати математику? Чому?
    — А покупцям математика знадобиться?

    УРОК № 110. Тема. Одиниці вартості — копійка і гривня. Задачі про вартість. Запис і порівняння чисел 21—100. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас
