УРОК № 105. Тема. Утворення чисел з десятків і одиниць. Усна нумерація чисел 21—100. Задачі на знаходження невідомого доданка. Конспекти уроків математики, 1 клас

    УРОК № 105. Тема. Утворення чисел з десятків і одиниць. Усна нумерація чисел 21—100. Задачі на знаходження невідомого доданка. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Мета: формувати навички лічби в межах 100, уміння називати число за кількістю десятків і одиниць у ньому; удосконалювати обчислювальні навички в межах 20, уміння розв’язувати задачі на знаходження невідомого доданка; розвивати мислення і просторову уяву; виховувати бажання вчитися

    Обладнання: лічильні палички, таблиці для усної лічби.

    ХІД УРОКУ № 105. Тема. Утворення чисел з десятків і одиниць. Усна нумерація чисел 21—100. Задачі на знаходження невідомого доданка. Конспекти уроків математики, 1 клас

    І. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

    1. Усна лічба за таблицями (вирази на додавання і віднімання в межах 20).

    2. Усне розв’язання віршованих задач.

    Двоє гарних хлопчаків
    Змайстрували для шпаків
    Затишних шпаківень кілька.
    Порахуйте, всіх їх скільки,
    Якщо сім зробив Тарас,
    Інші сім зробив Івась.
    (7 + 7 = 14.)

    — Якого типу ця задача? (На знаходження суми двох доданків.)

    Йшов додому Куцохвіст,
    Одинадцять яблук ніс.
    Двоє впало, покотилось.
    Скільки в зайця залишилось?
    (11 – 2 = 9.)

    — Якого типу ця задача? (На знаходження остачі.)

    Йде сороконіжка
    В гарних босоніжках.
    Одна босоніжка
    Впала з її ніжки.
    Одна ніжка боса.
    Скільки взутих ніжок?
    (Тридцять дев’ять.)

    — Як ви дізналися? (Попереднє число перед 40 — 39.)

    II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

    1. Усні вправи.
    — Назвіть наступне число за тим, яке назве вчитель: 59, 69, 79, 89, 99.
    — Назвіть попереднє: 100, 90, 80, 70, 60, 50, 40.
    — Назвіть числа по порядку від 75 до 85.

    2. Виконання завдання 18 на с. 110 підручника.
    — А тепер попрацюємо навпаки. Ви скажете, із чого утворилося число 36. (З 3 десятків і 6 одиниць.)

    3. Виконання завдань 19, 21 на с. 111 підручника. Діти називають числа, що утворилися.
    — Хто викладе нам число 42 з наших паличок?
    — А тепер відгадайте загадку!
    Учитель дістає пакет. У ньому теж палички й пучки — десятки.

    Тридцять один і тридцять три.
    А тут — секрет для дітвори!
    Що між ними? Цей секрет
    І сховався в наш пакет!
    (Тридцять два.)

    — Давайте перевіримо: у пакеті дійсно 3 десятки і 2 одиниці паличок.

    III. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК

    1. Виконання завдання 23 на с. 112 підручника.
    — Що означає число 10? (Кількість усіх поросят.)
    — Скільки поросят ви бачите? (Троє.)
    — Скільки має бути за парканом? (Сім.)
    — Якщо 10 — це сума всіх поросят, 3 — перший доданок, то що ми шукали в цій задачі? (Другий доданок.)
    — Як знайти невідомий доданок? (Учні розповідають правило.)

    2. Виконання завдання 24 на с. 112 підручника.
    — Що необхідно зробити спочатку? (Виміряти відрізок.)
    — Яка його довжина? (10 см, або 1 дм.)
    — Який відрізок нам потрібно накреслити? (Завдовжки 11 см, або 1 дм 1 см.)

    3. Виконання завдання 25 на с. 112 підручника.
    — Як одним словом назвати всі ці геометричні фігури? (Многокутники.)
    — Якщо я поділю відрізком одну із цих фігур ось так, які фігури одержимо? (Трикутник і чотирикутник.)

    865
    — А вам треба відрізок розташувати так, щоб було два трикутники. Які з фігур можна поділити на два трикутники? (Усі, крім п’ятикутника.)

    4. Виконання завдання 22 на с. 111 підручника.
    «Зайва» — остання фігура: лише вона не містить у собі квадрата.

    5. Виконання завдань 2, 3 на с. 62 зошита

    IV. ПІДСУМОК УРОКУ

    — Задумайте число і скажіть, між якими двома числами воно стоїть, а ми відгадаємо.

    УРОК № 105. Тема. Утворення чисел з десятків і одиниць. Усна нумерація чисел 21—100. Задачі на знаходження невідомого доданка. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас
