УРОК № 104. Тема. Утворення і назви чисел від 40 до 100. Лічба в межах 100. Задачі на знаходження остачі. Конспекти уроків математики, 1 клас

    УРОК № 104. Тема. Утворення і назви чисел від 40 до 100. Лічба в межах 100. Задачі на знаходження остачі. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Мета: ознайомити з утворенням і назвами чисел від 40 до 100, їх послідовністю, вправляти в лічбі десятками; удосконалювати вміння розв’язувати прості задачі на знаходження остачі, обчислювальні навички; розвивати логічне мислення; виховувати бажання вчитися.

    Обладнання: лічильний та ілюстративний матеріал.

    ХІД УРОКУ № 104. Тема. Утворення і назви чисел від 40 до 100. Лічба в межах 100. Задачі на знаходження остачі. Конспекти уроків математики, 1 клас

    І. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

    1. Усні вправи.

    Числа третього десятка
    Називають поросятка: двадцять один, двадцять два…
    Забула далі голова!
    Поросяткам підкажіть,
    Рахувать допоможіть!

    (Учні мають порахувати від 23 до 30.)

    Тридцять чотири й тридцять шість.
    Що поміж них,
    Хто відповість?
    (Тридцять п’ять.)

    2. Робота з паличками й пучками паличок.
    — Покажіть число 39.
    — Що буде, якщо додати ще одну паличку? (4 десятки, сорок.)

    II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

    1. Робота з лічильним та ілюстративним матеріалом.
    Утворення чисел за допомогою десятків та одиниць: 42, 50, 60, 70. Засвоєння назв чисел, їх послідовності.

    2. Вправляння в лічбі десятками.

    3. Виконання завдань 9—13 на с. 109—110 підручника.

    4. Усні вправи на засвоєння нового матеріалу.
    — Яке число утвориться, якщо взяти 4 десятки і З одиниці? 6 десятків? 6 десятків і 8 одиниць? 9 десятків? 8 десятків і 4 одиниці?

    III. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

    1. Виконання завдання 14 на с. 110 підручника.
    — Якого типу ця задача? (На знаходження остачі.)
    — Якою дією вона розв’язується? (Відніманням.)
    — Складіть подібну задачу.

    2. Розв’язання віршованої задачі.
    Кольорові, чорні й білі
    В гаражі автомобілі.
    Всіх було їх одинадцять.
    А тепер мені скажіть,
    Скільки ще автомобілів
    Залишилось в гаражі? Дев’ять виїхало вранці. (11 – 9 = 2.)

    — Що спільного має ця задача з попередньою? (Вони на знаходження остачі.)

    3. Виконання завдань 3 на с. 61, 1 на с. 62 зошита з друкованою основою.

    4. Самостійна робота.
    У дітей — аркуші паперу з накресленою таблицею:

    863

    Учитель читає вирази або записує їх на дошці. Учні на своєму аркуші зафарбовують олівцем клітинки з відповідями.

    12 – 6 20 – 13 19 – 11 4 + 5
    14 – 4 16 + 4 10 + 9 12 + 6
    20 – 3 20 – 4 6 + 7 11 – 8

    5. Логічна вправа «Пірамідки» (за завданням 16 на с. 110 підручника).
    — Як дізнатися, які числа пропущені? (Зверху — сума, внизу —
    два доданки: 6 = 4 + 2, отже, 2 + 1 = 3, а 6 + 3 = 9.) Перша пірамідка матиме такий вигляд:

    864

    Решту пірамідок учні мають заповнити самостійно. Записати на дошці.

    IV. ПІДСУМОК УРОКУ

    Виконання завдання 15 на с. 110 підручника.

    УРОК № 104. Тема. Утворення і назви чисел від 40 до 100. Лічба в межах 100. Задачі на знаходження остачі. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас
