УРОК № 103. Тема. Лічильна одиниця — десяток, її утворення. Утворення й назви чисел від 21 до 39. Задачі на збільшення числа на кілька одиниць. Конспекти уроків математики, 1 клас

    УРОК № 103. Тема. Лічильна одиниця — десяток, її утворення. Утворення й назви чисел від 21 до 39. Задачі на збільшення числа на кілька одиниць. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Мета: ознайомити з десятком як лічильною одиницею, утворенням чисел третього й четвертого десятків, послідовністю і назвами чисел від 21 до 39; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на збільшення числа на кілька одиниць, обчислювальні навички в межах 20; розвивати логічне мислення; виховувати самостійність.

    Обладнання: лічильний матеріал (пучки паличок по десятку, окремі палички).

    ХІД УРОКУ № 103. Тема. Лічильна одиниця — десяток, її утворення. Утворення й назви чисел від 21 до 39. Задачі на збільшення числа на кілька одиниць. Конспекти уроків математики, 1 клас

    I. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

    Виконання завдання 1 на с. 108 підручника.
    — Яке число наступне за числом 20?

    II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

    1. Утворення чисел третього десятка.
    Поняття про десяток як лічильну одиницю (один десяток, два десятки…).

    2. Робота з паличками: демонстрація утворення чисел третього десятка з двох пучків (десятків) і окремих паличок (одиниць).

    3. Виконання завдань 2—6 на с. 108—109 підручника. Вправляння в лічбі до 39, а також у зворотному порядку — від 39 до 20.

    III. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ

    1. Закріплення послідовності чисел третього й четвертого десятків.
    — Яке число наступне за 26? за 29? за 30?
    — Назвіть попереднє число для 25, 30, 38.

    2. Виконання завдання 7 на с. 109 підручника.
    — Якого виду ця задача? (Задача на збільшення числа на кілька одиниць.)
    — Якою дією вона розв’язується? (Додаванням.)

    3. Виконання завдання 8 на с. 109 підручника.
    — Як змінилася кількість води у бочці, коли витратили шість відер? (Зменшилася на 6 відер.)
    — А коли долили дев’ять відер? (Збільшилася на 9 відер.)
    — Як же змінилася кількість води після обох цих дій — зменшилася чи збільшилася? (Збільшилася, бо долили більше, ніж витратили.)
    — А на скільки збільшилася? (На 3 відра.)
    — Як дізналися? (9 – 6 = 3.)
    — Чи знадобилося нам число 15 відер, які спочатку були в бочці, для розв’язання цієї задачі? (Ні, скільки б не було спочатку, кількість збільшиться на 3 відра.)

    4. Самостійна робота (виконання завдань 1, 2 на с. 61 зошита з друкованою основою).

    5. Усна лічба.

    Більш ніж тридцять три в компот
    Кинув яблук бегемот,
    Але менш ніж тридцять п’ять.
    Скільки ж, зможеш відгадать?
    (Тридцять чотири.)

    Порося Хвостом-не-руш
    З’їло більш ніж тридцять груш,
    Але менш ніж тридцять дві.
    Чи є відгадка в голові?
    (Тридцять одну.)

    Двадцять чотири й двадцять шість.
    Що поміж них,
    Хто відповість?
    (Двадцять п’ять.)

    6. Усна лічба за таблицею. Запис на дошці:

    862

    IV. ПІДСУМОК УРОКУ

    — Полічіть від 20 до 30; від 39 до 30.
    — З якою лічильною одиницею ми ознайомилися? (З десятком.)
    — Три десятки — яке це число? (Тридцять.)

    УРОК № 103. Тема. Лічильна одиниця — десяток, її утворення. Утворення й назви чисел від 21 до 39. Задачі на збільшення числа на кілька одиниць. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас
