УРОК № 103. Тема. Вправи та задачі на засвоєння таблиць множення й ділення. Знаходження значень виразів з буквеним компонентом. Розпізнавання об’ємних геометричних фігур (куб, куля, конус, циліндр). Конспекти уроків математики, 2 клас

    УРОК № 103. Тема. Вправи та задачі на засвоєння таблиць множення й ділення. Знаходження значень виразів з буквеним компонентом. Розпізнавання об’ємних геометричних фігур (куб, куля, конус, циліндр). Конспекти уроків математики, 2 клас

    Мета: формувати в учнів уміння застосовувати таблиці множення й ділення під час виконання математичних завдань, поданих у різних формах; формувати вміння розпізнавати об’ємні геометричні фігури.

    Обладнання: таблиці усних обчислень, об’ємні геометричні фігури, картки для індивідуальної роботи.

    Хід уроку № 103. Тема. Вправи та задачі на засвоєння таблиць множення й ділення. Знаходження значень виразів з буквеним компонентом. Розпізнавання об’ємних геометричних фігур (куб, куля, конус, циліндр). Конспекти уроків математики, 2 клас

    I. Актуалізація знань учнів

    1. Перевірка домашнього завдання
    1) Назвати, скільки учням знадобилося паличок для складання 6 трикутників і одного квадрата.
    2) Зачитати розв’язання задачі.

    2. Робота з індивідуальними картками

    Картка 1
    Обчислити.
    3 • 7 – 16
    3 • 4 – 3
    3 • 6 + 15
    21 : 3 + 8
    2 • 6 + 6 + 9
    15 : 3 – 4 + 34

    Картка 2
    Обчислити.
    27 : 3 – 6 + 18
    2 • 7 + 45
    18 : 2 – 6
    18 : 3 – 4 + 13
    6 : 2 + 37 – 16
    10 : 2 + 21

    Картка 3
    Обчислити.
    (45 – 35) : 2
    12 : 3 + 4 – 6
    27 : 3 – 6
    3 • 8 + 12 – 11
    2 • 9 : 3
    2 • 4 – 0

    3. Усні обчислення
    1) Виконання завдання.
    2) Виконання завдання.
    3) Виконання завдання.
    4) Гра «В яку скриньку треба опустити лист?»
    Буратіно-листоноша приніс листи. Допоможіть йому розкласти листи у поштові скриньки.

    526

    II. Розвиток математичних умінь

    1. Розв’язання задачі
    На дошці — скорочений запис задачі.

    527

    — Про що дізнаємося спочатку? (Скільки рам виготовляв за перший і другий день окремо)
    — Яку дію треба виконати? (6 : 2 = 3)
    — Скільки рам виготовлено за другий день?
    — Можемо дати відповідь на головне запитання задачі?
    — Яку дію треба виконати?
    Діти записують задачу під керівництвом вчителя.

    2. Розв’язання задачі з логічним навантаженням
    — Скільки було шапок?
    — Скільки за них заплатили грошей?
    — Про що можемо дізнатися? (Скільки коштує одна шапка)
    — Чи можемо тепер відповісти на головне запитання задачі?
    — Яку дію треба виконати?

    3. Фізкультхвилинка

    4. Виконання завдання
    Це завдання виконується з коментуванням.

    5. Самостійна робота
    Виконання завдання.
    1 варіант знаходить значення виразів у верхньому рядку;
    2 варіант знаходить значення виразів у нижньому рядку.

    6. Перевірка роботи

    7. Знайомство з об’ємними геометричними фігурами
    Учитель пропонує дітям уважно подивитися на геометричні фігури і назвати знайомі фігури.
    Потім підводить дітей до висновку, що є геометричні фігури об’ємні (куб, куля, конус, циліндр).

    III. Підсумок уроку

    IV. Домашнє завдання

    УРОК № 103. Тема. Вправи та задачі на засвоєння таблиць множення й ділення. Знаходження значень виразів з буквеним компонентом. Розпізнавання об’ємних геометричних фігур (куб, куля, конус, циліндр). Конспекти уроків математики, 2 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики 2 клас
