УРОК № 10. Тема. Число й цифра 2. Конспекти уроків математики, 1 клас

    УРОК № 10. Тема. Число й цифра 2. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Мета: ознайомити з утворенням числа два і цифрою 2; навчити писати цифру 2; розвивати кмітливість, уважність; виховувати акуратність, старанність.

    Обладнання: лічильний матеріал (Вінні-Пух із грибами, борсучок з бурячками, геометричні фігури); індивідуальний лічильний матеріал (палички); роздавальний матеріал.

    ХІД УРОКУ № 10. Тема. Число й цифра 2. Конспекти уроків математики, 1 клас

    I. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

    Бесіда.
    — Діти, вчора наш Вінні-Пух ходив по гриби. Він каже, що знайшов п’ять грибків. Перевірте, чи правильно Вінні-Пух полічив грибочки: боровичок — перший, сироїжка — друга, маслючок — третій, підосичник — четвертий, дві лисички — усього п’ять. (Ні, лисичок дві, виходить, грибів — шість.)

    II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

    1. Пояснення вчителя.
    На дошці — борсучок з бурячком. Учитель демонструє на набірному полотні утворення числа два: до одного бурячка додає ще один бурячок.
    — Відгадайте загадку.

    Біг маленький борсучок,
    Ніс додому бурячок.
    Потім ще один знайшов.
    З чим додому він прийшов?
    (Із двома бурячками.)

    — Скільки бурячків було у борсучка? (Один.)
    — Скільки бурячків стало у борсучка? (Два.)
    — Як у нього стало два бурячки? (До одного бурячка додали ще один.)
    — Як же утворилося число два?

    2. Ознайомлення з утворенням числа два. Виконання завдання 1 на с. 13 підручника.

    3. Ознайомлення із цифрою 2.

    733

    Ніби лебідь вигнув шийку,
    Випливає цифра двійка.
    Два — це пара: дві сестрички,
    Дві руки, дві рукавички,
    Ока два, по два крила
    Є і в півня, і в орла.

    4. Виконання завдань 1, 3 на с. 7. зошита.

    5. Написання цифри 2, малювання двох кружечків, квадратиків у робочому зошиті.

    6. Введення поняття пара.

    Дерев’яні дві сестри
    Швидко мчать мене з гори.
    (Лижі.)

    — Яке число згадується в загадці? (Два.)
    — Два можна назвати ще словом пара. Чого може бути пара? (Пара чобіток, пара рукавичок тощо.)

    7. Віршовані завдання (демонструються на набірному полотні або за допомогою роздавального матеріалу).

    Курка Пуся — з білим пір’ям,
    Курка Муся — з чорним пір’ям.
    Поруч півень червонястий,
    Голосистий, гребенястий.
    Скільки курок на подвір’ї?
    (Дві.)

    Півник залетів на тин,
    Де сидів уже один.
    Полічити треба їх.
    Скільки півників усіх?
    (Два.)

    III. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

    1. Робота з лічильним матеріалом.

    734

    — Яких предметів два?
    — Яких геометричних фігур дві?
    — Як можна утворити число 2?

    2. Гра «Будь уважний».
    — Скільки вушок у зайців? (Два.)
    — Скільки крил у горобців? (Два.)
    — Скільки ніг у гусака? (Дві.)
    — Скільки вух у борсука? (Два.)
    — Скільки рук у Попелюшки? (Дві.)
    — Скільки п’ятачків у Хрюшки? (Один.)

    3. Завдання на кмітливість.
    За допомогою двох паличок побудуйте на парті квадрат. (У кутку парти.)

    4. Виконання завдання 5 на с. 13 підручника. Відгадка: очі, роги, вуха.

    IV. ПІДСУМОК УРОКУ
    — Яку цифру ми вивчили? Покажіть.
    — Яке число позначає ця цифра?

    УРОК № 10. Тема. Число й цифра 2. Конспекти уроків математики, 1 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас
