УРОК № 1. Тема. Лічба в межах 20. Таблиці додавання й віднімання чисел 2 і 3 в межах 10. Поняття вартість монет. Задачі на знаходження суми та остачі й зменшення числа на кілька одиниць. Конспекти уроків математики, 2 клас

    УРОК № 1. Тема. Лічба в межах 20. Таблиці додавання й віднімання чисел 2 і 3 в межах 10. Поняття вартість монет. Задачі на знаходження суми та остачі й зменшення числа на кілька одиниць. Конспекти уроків математики, 2 клас

    Мета: ознайомити учнів з підручником математики для 2 класу; повторити лічбу в межах 20, таблиці додавання й віднімання чисел 2 і 3 в межах 10; вдосконалювати вміння складати й розв’язувати задачі за малюнками та числовими даними; розвивати логічне мислення, пам’ять.

    Обладнання: геометричний матеріал, предметні малюнки, таблиці додавання і віднімання чисел 2 і 3.

    ХІД УРОКУ № 1. Тема. Лічба в межах 20. Таблиці додавання й віднімання чисел 2 і 3 в межах 10. Поняття вартість монет. Задачі на знаходження суми та остачі й зменшення числа на кілька одиниць. Конспекти уроків математики, 2 клас

    I. Актуалізація знань учнів

    1. Вступне слово вчителя
    — Розгляньте уважно обкладинку підручника.
    — Хто намальований?
    — Які числа написані на обкладинці?
    — Як ви вважаєте, до скількох будемо рахувати в 2 класі?

    2. Знайомство з умовними позначками
    — Відкрийте підручник на с. 2.
    — Яким умовним знаком позначається границя матеріалу уроку?
    — Що означає ось такий знак О ?
    — Яким знаком позначається вправа з логічним навантаженням?
    — А колові приклади?

    II. Оголошення теми та мети уроку.

    Повторення нумерації в межах 20 та випадків додавання та віднімання, пов’язаних з нумерацією

    1. Гра «Клубочок»
    Дитина називає приклад на додавання чи віднімання чисел 2 і 3. Вказує прізвище того, хто буде рахувати. Вказаний учень рахує, називає відповідь і свій приклад. Передає іншому.

    2. Робота з підручником

    1) Діти виконують завдання № 1. (Рахують зелені та червоні перчини.)
    — Скільки зелених? (10)
    — Скільки червоних? (10)
    — Скільки десятків у числі 10?
    — Скільки усього перчин?
    — Скільки це десятків?

    2) З кожного рядочка один учень розповідає за бажанням таблиці додавання та віднімання чисел 2 і 3. Визначаються переможці — ті, хто не припустився жодної помилки.

    3. Веселі задачі

    • У садок до годівниці
    Прилетіли три синиці,
    Потім — ще три птиці.
    Скільки птиць на годівниці?

    • На лужку серед лози
    Заховались дві кози,
    А отут стоять ще дві
    У густій рясній траві.
    Підрахуємо гуртом,
    Скільки всіх тих кіз разом?

    • Білка сушить для родини
    Два гриби і три морквини.
    Прибіг тхір, украв грибок.
    Зайченя — аж дві морквини.
    Що залишилося нині?

    4. Виконання завдання № 4

    Діти розглядають монети та називають вартість кожної.
    — Як можна набрати 15 копійок?
    — Як можна набрати 13 копійок?
    — Скільки усього копійок?
    — На скільки 10 більше за 2?
    — На скільки 2 менше ніж 5?

    5. Фізкультхвилинка

    1—2 — встали дерева;
    3—4 — вийшли звірі;
    5—6 — пада лист;
    9—10 — це сунички
    Підняли угору личка.

    6. Робота з геометричним матеріалом. Розвиток пам’яті та уваги

    925

    — Які перед вами геометричні фігури?
    — Скільки трикутників?
    — На скільки менше прямокутників, ніж трикутників?
    Діти заплющують очі. Учитель тим часом змінює порядок розташування фігур.
    — Що змінилось? (Можна змінити порядок розташування декілька разів.)

    III. Розвиток математичних умінь

    1. Каліграфічна хвилинка
    Діти прописують рядочки цифр 2 і 3.

    2. Уважно подивіться на цифри, написані на дошці. Розташуйте їх у порядку збільшення та запишіть у зошит.
    3 8 1 0 7 5 4

    3. Перевірка роботи

    4. Робота над задачами № 3 (1, 2)
    Учні розглядають малюнки. Складають задачі. Учитель допомагає дітям. Розв’язання задач усно.

    5. Робота з прикладами «Виправ помилку»
    — До нас завітав їжачок. Він теж почав навчатися у школі, тільки в лісовій. Він розв’язав приклади, але не впевнений, правильно чи ні. Допоможемо йому?

    926Діти записують приклади у зошитах, обчислюють та виправляють помилки.

    7 + 3 = 9
    8 – 3 = 4
    9 – 2 = 3
    6 + 2 = 8
    5 + 2 = 9
    6 – 2 = 4
    5 + 3 = 7
    10 – 3 = 7

    6. Перевірка роботи
    — Ви молодці! Діти, їжачок вам дуже вдячний.

    IV. Підсумок уроку

    — Про що йшла мова на уроці?
    — Що більше за все сподобалося?

    УРОК № 1. Тема. Лічба в межах 20. Таблиці додавання й віднімання чисел 2 і 3 в межах 10. Поняття вартість монет. Задачі на знаходження суми та остачі й зменшення числа на кілька одиниць. Конспекти уроків математики, 2 клас

    Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики 2 клас
