Тема уроку: Висловлення власної версії подальшого розвитку подій твору Є. Гуцала «Сім’я дикої качки». Біографія, шкільні твори, статті, розробки уроків, контрольні роботи, українська література. Євген Гуцало, шкільна програма

    Тема уроку: Висловлення власної версії подальшого розвитку подій твору Є. Гуцала «Сім’я дикої качки». Біографія, шкільні твори, статті, розробки уроків, контрольні роботи, українська література. Євген Гуцало, шкільна програма

    Мета: навчити школярів висловлювати власні думки, зокрема версії подальшого розвитку подій твору Є. Гуцала «Сім’я дикої качки»; закріпити знання, які учні отримали на попередніх заняттях; розвивати творчу уяву, логічне мислення, фантазію, вміння грамотно викладати свої міркування, поєднуючи їх із фактичним матеріалом; виховувати любов до природи, естетичні почуття.

    ХІД УРОКУ Висловлення власної версії подальшого розвитку подій твору Є. Гуцала «Сім’я дикої качки». Біографія, шкільні твори, статті, розробки уроків, контрольні роботи, українська література. Євген Гуцало, шкільна програма

    I. Організаційний момент

    II. Актуалізація опорних знань

    Бесіда за питаннями
    • Що схвилювало вас під час читання оповідання Є. Гуцала «Сім’я дикої качки»?
    • Які проблеми намагається вирішити у своєму творі Євген Пилипович?
    • Для чого письменник вводить у твір не дорослих людей, а дітей?
    • Як сам Є. Гуцало ставиться до вчинків і поведінки своїх героїв?
    • Чому, на ваш погляд, Євген Пилипович наприкінці твору остаточно не зазначив про подальшу долю качиної родини?
    • Над чим вас примушує задуматися письменник після ознайомлення зі змістом його оповідання?

    III.  Оголошення теми, мети уроку.Мотивація навчальної діяльності школярів

    IV. Основний зміст уроку

    Добрим або злим стають завдяки вихованню.
    Д. Локк

    Насолода бачити і розуміти— найкращий дар природи.
    А. Ейнштейн

    1. Вступне слово учителя
    Шановні друзі!
    Уявіть собі, що ви стали письменниками. Вам запропонували написати прозовий твір художньої літератури.

    • З чого б ви розпочали свою роботу?
    • Який матеріал використали б?
    • Скільки часу тривала б ця робота?
    • Чи зверталися б ви по допомогу? Якщо так, то до кого?
    • Кому б ви присвятили свій твір? Чому? Зразу виникає безліч питань, які необхідно осмислити, зрозумітиі на які слід надати відповідь.
    Сьогодні вам необхідно продумати і висловити власну версію подальшого розвитку подій твору Є. Гуцала «Сім’я дикої качки».
    • Як ви думаєте, від чого вона буде залежати?
    • Яким буде продовження, а потім закінчення твору.
    Отже, давайте спробуємо власні сили, творчі здібності, талант.

    2. Бесіда за питаннями

    • Чи залишилися живими каченята?
    • Де б, на ваш погляд, могла перебувати качка-мати? Як її можна було знайти?
    • Що, на вашу думку, відчував Юрко наприкінці твору? Чи вважав він себе винним у заподіяній шкоді?
    • Чи можна виправдати поведінку і вчинок Юрка?
    • Чому діти не звернулися по допомогу до дорослих?

    3. Конкурс «Я — письменник»
    Клас розподіляється на дві команди. Даний розподіл буде залежати від того, як закінчиться твір — позитивно чи негативного. Учасниками команд складається орієнтовний план-версія продовження твору Є. Гуцала «Сім’я дикої-качки».

    3.1. Складання орієнтовного позитивного плану-версії щодо продовження твору.
    • Одночасні пошуки качки, та її дітей Тосею та сільськими хлопцями.
    • Звернення дітей по допомогу до людей, які знають поведінку диких качок. Зібрати інформацію про диких качок, звернувшись до бібліотеки, до наукової літератури.
    • Бути цілеспрямованими у досягненні своєї мети.

    3.2. Складання орієнтовного плану-версії щодо продовження твору.
    • Каченята померли без догляду матері.
    • Страждання Тосі та сільських мешканців з цього приводу.
    • Через цей прикрий випадок дикі качки не гніздилися у цій місцевості.
    • Тося і сільські хлопці постійно звинувачували Юрка у скоєному.

    4. Кожна команда презентує висловлювання версії подальшого розвитку подій твору Є. Гуцала «Сім’я дикої качки»

    V. Підсумок уроку
    Я сподіваюсь, шановні письменники, ви зрозуміли про важливу необхідність оберігати природу, цінувати її красу. Не втручайтеся у тваринний світ, не завдавайте йому шкоди.
    Сім’я — заснована на шлюбі або кровному спорідненні мала група, члени якої пов’язані спільністю побуту, взаємною допомогою і реальною відповідальністю (Радянський енциклопедичний словник). Чим сильніша родина, тим згуртованішими є і людина, і природа.

    VI. Оголошення результатів навчальної діяльності школярів

    VII. Домашнє завдання
    Підготуватися до позакласного читання на тему «Є. Гуцало. Оповідання та повісті». Учням пропонується прочитати твір Є. Гуцала «Перебите крило».

    Тема уроку: Висловлення власної версії подальшого розвитку подій твору Є. Гуцала «Сім’я дикої качки». Біографія, шкільні твори, статті, розробки уроків, контрольні роботи, українська література. Євген Гуцало, шкільна програма

    Повернутися на сторінку Євген Гуцало

    Повернутися на сторінку Українська література

    Вас можуть зацікавити:

    1. Феномен Євгена Гуцала. Життя і творчість

    2. Євген Гуцало – життєвий і творчий шлях

    3. Ставлення до природи — це ставлення людини до самої себе (за оповіданням Є. Гуцала «Лось»)

    4. Які настрої і почуття викликає оповідання Євгена Гуцала «Хто ти?». Аналіз твору

    5. Людина і світ в оповіданні Є. Гуцала «Сім’я дикої качки». Аналіз твору

    6. Схожі поміж собою (за оповіданням Євгена Гуцала «Вигадники»). Характеристика образів

    7. Ставлення людини до природи — це мірило людської моралі (за оповіданням «Лось» Є. Гуцала). Аналіз твору

    8. Мірило людської моралі (моє враження від прочитання оповідання «Лось» Є. Гуцала)

    9. Мої враження від оповідання Є. Гуцала «Лось». Аналіз твору

    10. Творчий принцип Євгена Гуцала (життя і творчість Євгена Гуцала)

    11. Морально-етичні проблеми в оповіданні Є. Гуцала «Сім’я дикої качки». Аналіз твору

    12. Природа й людина у творі Є. Гуцала «Лось». Аналіз твору

    13. Моя улюблена новела Є. Гуцала

    14. Ставлення дітей до природи в оповіданні Є. Гуцала «Лось». Аналіз твору

    15. Зворушливе піклування головних героїв про мешканців лісу в оповіданні Є. Гуцала «Лось». Характеристика образів

    16. Бездушне знищення природи в оповіданні Є. Гуцала «Лось». Характеристика образів

    17. Викриття бездушних ворогів природи в оповіданні Є. Гуцала «Лось». Характеристика образів

    18. Різне ставлення людей до природи в оповіданні Є. Гуцала «Лось». Характеристика образів

    19. Тема стосунків людини і природи в оповіданні Є. Гуцала «Лось». Характеристика образів

    20. Людина — ворог чи захисник рідної природи? (за оповіданням Є. Гуцала «Лось»). Аналіз твору

    21. Проблема морального обов’язку в оповіданні Є. Гуцала «Хто ти?» (мої враження від оповідання Є. Гуцала «Хто ти?»)

    22. Проблема морального обов’язку в оповіданні Є. Гуцала «Хто ти?». Характеристика образів

    23. Твір за розповiддю Євгена Гуцала «Лось». Характеристика образів

    24. Як хлопчики рятували лося (за оповіданням Є. Гуцала «Лось»). Аналіз твору

    25. Євген Гуцало. Матеріали для вивчення творчості в 7 класі

    26. Урок з вивчення оповідання Євгена Гуцала «Олень Август»

    27. Тема уроку: Оповідання Євгена Гуцала «Олень Август». Ідея неординарного власного погляду на світ

    28. Тема уроку: Є. Гуцало «Сім’я дикої качки». Твір про людину і світ крізь призму морально-етичних проблем

    29. Тема: Висловлення власної версії подальшого розвитку подій твору Є. Гуцала «Сім’я дикої качки»

    30. Тема уроку: Осмислення загальнолюдських цінностей у творі Є. Гуцала «Сім’я дикої качки»

    31. Конспект уроку з української літератури для 5-го класу: Євген Гуцало. «Лось». Природа й людина у творі. Вічне протистояння добра і зла.

    32. Тема уроку: «Людина — хазяїн чи друг природи?…» за творами Є. Гуцала «Лось» та В. Бровченка «Два хлопчики»

    33. Тема уроку: Євген Гуцало. Основні відомості про письменника. Оповідання «Лось». Вічне протистояння добра і зла.

    34. Тема уроку: Є. Гуцало. «Лось». Характеристика образів. Великий світ природи, місце в ньому людини.

    35. Євген Гуцало. Оповідання «Олень Август». Інтерактивна вправа «Клоуз-тести»

    36. Євген Гуцало. Оповідання «Олень Август». Тестові завдання

     
