Тема. Конструювання іграшкового планера з паперу. Конспекти уроків трудового навчання, 3 клас

    Тема. Конструювання іграшкового планера з паперу. Конспекти уроків трудового навчання, 3 клас

    Мета: вчити читати креслення, виконувати розмітку за кресленням; обирати та вносити зміни у засоби скріплення деталей виробу; розвивати конструкторські вміння та навички, технічне мислення; виховувати охайність, працьовитість, посидючість, навички естетики.

    Обладнання: модель літака, малюнки різних видів літаків, алгоритм методичної послідовності виготовлення моделі планера, цупкий і кольоровий папір, картон, лінійка, пензлик, клей, олівець, ножиці.

    ХІД УРОКУ Конструювання іграшкового планера з паперу. Конспекти уроків трудового навчання, 3 клас

    I. Організаційний момент

    1. Привітання.

    2. Перевірка готовності до уроку.
    — Зараз перевіримо готовність до уроку. Я буду називати матеріали та інструменти, що необхідні до уроку, а ви перевіряйте, чи все на місці.

    3. Упорядкування робочого місця.

    II. Новий матеріал

    1. Оголошення теми та мети уроку.
    — Відгадайте загадки та дізнаєтеся, що ми будемо робити сьогодні на уроці.

    • Зачепивсь вагон за дріт:
    «їду, іду в далеч-світ!
    їду, іду, не трясу,
    Гей, сідайте, підвезу!» (Трамвай, тролейбус)

    • Полотно, а не доріжка,
    Кінь біжить-багатоніжка. (Поїзд)

    • У повітрі я літаю,
    Я зірки на крилах маю,
    І мотор у мене є,
    Що життя мені дає. (Літак)

    • Ухопився за дріт,
    Покотився у світ,
    Повіз близняток
    Цілий десяток. (Електровоз)

    • Під землею, подивіться,
    Незвичайна залізниця.
    Сновигають поїзди:
    Цей туди, а той — сюди.
    Ми до станції «Дніпро»
    їдем з татом на… (метро).

    • Біла птаха мчить стрілою,
    В неї крила… під водою!
    Лине легко, не трясе —
    Славних діточок везе. (Катер на підводних крилах)

    — Так про що йде мова? Чому так вирішили?
    — Справді, ми будемо говорити про види транспорту.

    2. Пояснення нового матеріалу. Вступна бесіда.
    — Мабуть, дехто із вас хоч раз літав літаком. Це зовсім не страшно. Необхідно зайти по трапу до салону літака, сісти у м’яке крісло, а потім дивитись у кругле вікно-ілюмінатор. Загудуть мотори, літак вирулить на злітну смугу, набере швидкість — і ось ви вже в повітрі.
    Літаки потрібні зараз усім: пожежним, рибалкам, геологам, будівникам.
    — Які повітряні апарати ви ще знаєте, окрім літака? (Гелікоптер, винищувач, ракета, дельтаплан, планер)
    — Брати Райт із містечка Дейтрон вивчили спеціальну літературу, придумали аеродинамічну трубу, але одного вивчення виявилося замало. Так навіть на велосипеді не навчишся їздити! І вони вирішили побудувати планер, щоб навчитися літати. Коли планер був готовим, один із братів ризикнув, прив’язавшись до планера, піднятися у повітря. Планер відірвався від землі, а потім пролунав відчайдушний і переляканий викрик пілота: «Спустіть мене униз!» Політ тривав дві хвилини. Майже два роки потому братам-винахідникам планеру вдалося до свого планеру приладнати двигун і гвинт-пропелер. Ось так люди прагнули злетіти у повітря!
    Зараз багато туристів, які відпочивають у Криму або на Кавказі, полюбляють такий вид спорту — дельтапланеризм. Вони виносять на собі на гору планер, розбігаються — і політ забезпечений. Вони літають у повітрі як птахи, почуваючи себе зовсім щасливими. Це сміливі, відважні люди, які не бояться труднощів і у будь-яку скрутну хвилину одразу прийдуть на допомогу один одному.

    III. Демонстрація та аналіз зразка

    1. Аналіз моделі планера.
    — Давайте роздивимося модель планера. З яких частин вона складається?
    — Модель складається із корпуса, крил, хвостової та носової частин.

    2. Методична послідовність виготовлення моделі планера.
    • На першому етапі обведіть шаблон, який лежить у вас на столі. Виріжте його.
    • На другому етапі необхідно загнути частини, як зображено на заготовці. Приклейте носову частину.
    • На третьому етапі оформіть виріб: наклейте зірки, емблеми.

    3. Повторення правил техніки безпеки з ножицями та клеєм.
    • Ножиці не можна залишати відкритими.
    • Різати можна тільки сидячи.
    • Не можна ножиці підносити близько до обличчя.
    • Передавати ножиці один одному потрібно тільки кільцями уперед.
    • Під час роботи з клеєм необхідно користуватися пензликом.

    4. Практична робота вчителя паралельно з дітьми.
    • Виріжте заготовку планера та зігніть носову частину навпіл. (1, 2)
    • Із кожного боку носової частини загніть всередину зовнішні кути. (3)
    • Зігніть заготовку по наміченій лінії навпіл. (4)
    • Відігніть крила і кутики носової частини. (4)
    • Відігніть маленькі крила стабілізатора. Кіль не відгинайте. Наклейте зірки, емблеми.

    584

    IV. Виставка та оцінювання робіт

    1. Виставка та аналіз робіт.
    — Розгляньте роботи товаришів. Чия робота є найкращою? Хто припустився помилки?

    2. Оцінювання.

    V. Підсумок уроку
    — Як створювався повітряний транспорт?
    — Які частини планера ви знаєте?
    — Як називається вид транспорту для випробовування саморобних моделей літаків?

    Тема. Конструювання іграшкового планера з паперу. Конспекти уроків трудового навчання, 3 клас

    Повернутися на сторінку Конспекти уроків трудового навчання, 3 клас
