Твір на тему:
Яскрава особистість чи сірий натовп? (за оповіданням В. Дрозда «Білий кінь Шептало»). Аналіз твору
Шкільні твори, статті, розробки уроків, контрольні роботи, українська література. Володимир Дрозд, шкільна програма

Твір на тему: Яскрава особистість чи сірий натовп? (за оповіданням В. Дрозда «Білий кінь Шептало»). Аналіз твору. Шкільні твори, статті, розробки уроків, контрольні роботи, українська література. Володимир Дрозд, шкільна програма

Починаючи з давніх часів, люди прагнули відрізнятись один від одного. Представники різних країн носили національні костюми, завдяки яким українця можна було легко відрізнити від німця, француза, грека тощо. Зараз одяг — більш стандартний, хоча є безліч способів створити собі неповторний стиль. І це особливо стосується підлітків, адже саме в цьому віці нам хочеться виразити себе, підкреслити свою унікальність.
Спостерігаючи за натовпом, можна побачити абсолютно різних людей: дівчат із рожевим волоссям у широченних штанях або фарбованих блондинок у міні й чоботях на «шпильках»; юнаків у чорному, з пірсингом на обличчі або милих «лялькових» хлопчиків із пишними кучерями в майже жіночому одязі… їх помічаєш у першу чергу, бо вони виділяються на загальному тлі. А з кого ж складається решта? З «сірої маси»? Адже є люди, які, навпаки, не хочуть, щоб їх помічали, звертали на них увагу, тому намагаються злитися з іншими, бути як усі.
Звичайно, все це стосується не тільки одягу. Головне в людині — її внутрішня сутність. Оригінальність світобачення, несхожість на інших у поведінці, способі життя, — все це є ознаками нестандартних особистостей, яких, на жаль, дуже часто не розуміють оточуючі. А те, що не розуміють, як правило, засуджують. Як наслідок — самотність, конфлікти, комплекси. Тому нерідко такі «незвичайні» люди або замикаються в собі й живуть у власному внутрішньому світі, або стають звичайними, пересічними, розуміючи, що так — легше.
Приклад особистості, яка втратила свою індивідуальність під впливом повсякденного життя, показаний на алегоричному образі білого коня Шептала в однойменному оповіданні В. Дрозда. Вирвавшись із неволі, він відчув смак свободи, радість, піднесення… Але це тривало лиш мить. Потім кінь подумав і вирішив, що таки краще залишити все як є, прикинутися сіреньким і покірненьким. Навіщо виділятися? Адже з цього ніякої користі — навпаки, самі проблеми!

Таких «шептал» зараз дуже багато в нашому суспільстві. І це породжує лицемірство, пристосуванство, байдужість до чужого горя. Як приклад: майже у кожному класі є учень, якого зневажають і дражнять «ботаніком» просто за те, що він гарно навчається, є розумнішим за інших. І більшість ніколи не заступиться за нього у випадку якогось серйозного конфлікту, тому що ніхто не хоче виділитися з натовпу і нажити собі зайвих неприємностей. На жаль, подібних прикладів можна навести багато.
Кожен із нас — по-своєму неповторний. Адже, як відомо, на світі нема абсолютно однакових людей. І, звичайно, цікавіше жити серед неординарних, яскравих особистостей, які не бояться мати власну думку, стиль, відрізнятися від інших. Тому не слід губити кращі риси свого характеру, щоб ніхто не подумав нічого зайвого. Від цього в першу чергу буде гірше нам самим!

Твір на тему: Яскрава особистість чи сірий натовп? (за оповіданням В. Дрозда «Білий кінь Шептало»). Аналіз твору. Шкільні твори, статті, розробки уроків, контрольні роботи, українська література. Володимир Дрозд, шкільна програма

Повернутися на сторінку Українська література

Повернутись на сторінку Володимир Дрозд

Вас можуть зацікавити:

1. Алегоричний образ коня Шептала в оповіданні В. Дрозда «Білий кінь Шептало». Характеристика образу

2. Алегоричні образи в оповіданні В. Дрозда Білий кінь Шептало. Характеристика образів

3. Мої враження від твору Володимира Дрозда «Білий кінь Шептало»

4. Білі коні під чоботом історії. Аналіз творів

5. Поетика повісті В. Дрозда «Ирій». Аналіз твору

6. Ирій — казкова країна мрій (за повістю В. Дрозда»Ирій»). Аналіз творів

7. Алегоричність образу коня Шептала в однойменному оповіданні Володимира Дрозда. Характеристика образу

8. Зберегайте власну гідність (за оповіданням В. Дрозда «Кінь Шептало»). Аналіз твору

9. Образ коня Шептала з оповідання В. Дрозда: зміст прямий і прихований. Характеристика образу

10. Свобода і неволя у творі В. Дрозда «Білий кінь Шептало». Аналіз твору

11. Характеристика Михайлика за повістю В. Дрозда «Ирій»

12. Яскрава особистість чи сірий натовп? (за оповіданням В. Дрозда «Білий кінь Шептало»). Аналіз твору

13. «Супроти вітру довго не пробіжиш…»: загибель яскравої особистості у суспільній неволі (за оповіданням В. Дрозда «Білий кінь Шептало»). Аналіз твору

14. Алегоричні образи в оповіданні В. Дрозда «Білий кінь Шептало». Аналіз твору

15. Як я розумію образ білого коня Шептала? (за оповіданням В. Дрозда «Білий кінь Шептало»). Аналіз твору

16. Поетика повісті В. Дрозда «Ирій». Аналіз твору

17. Неповторний світ юності (за повістю В. Дрозда «Ирій»). Аналіз твору

18. Твір-роздум за темою «Життєвий вибір сучасної людини, її можливість зберегти індивідуальність (за твором «Білий кінь Шептало» Володимира Дрозда)»

19. Алегоричність образу коня Шептала в однойменному оповіданні Володимира Дрозда. Аналіз твору

20. Володимир Дрозд. «Білий кінь Шептало». Проблема людини в суспільстві, її знеособлення

21. В. Дрозд. Оповідання «Білий кінь Шептало». Алегоричний зміст твору

22. В. Дрозд. «Білий кінь Шептало». Алегоричний образ коня Шептала

23. В. Дрозд. «Білий кінь Шептало». Проблема людини в суспільстві, її знеособлення, свободи і неволі, особистості й натовпу, дійсності і мрії

24. В. Дрозд. Оповідання «Білий кінь Шептало».

25. «Ирій». Аналіз твору В. Дрозда

26. Образ Михайло Решето — ирійський пакулець і сучасна людина. «Ирій». Аналіз твору В. Дрозда

27. В. Дрозд. «Ирій». Вічне і швидкоплинне у житті

28. Самостійна робота. Володимир Дрозд

29. Літературний диктант. В. Дрозд. «Ирій». І варіант

30. Літературний диктант. В. Дрозд. «Ирій». ІІ варіант