Творчість Івана Багряного. Українська література, шкільна програма

Творчість Івана Багряного. Українська література, шкільна програма

Найбільшу популярність Іван Багряний здобув своїми романами, хоч починав свою літературну діяльність поет.
Першим великим його твором був роман «Тигролови», написаний у 1944 році. У цьому романі, багато в чому автобіографічному, письменник викриває жорстокість та підлість сталінської інквізиції, славить незламність людського духу.
«Великим, вопіющим і страшним документом» сталінської радянської дійсності назвав В. Винниченко роман І. Багряного «Сад Гетсиманський». Багряний у своєму романі вперше розповів світові про тортури НКВС. Правдиві описи ув’язнення Андрія Чумака засновані на особистому досвіді самого автора. Як зазначає І. Багряний у передмові, усі прізвища змальованих у творі працівників НКВС та тюремної адміністрації, а також майже всі прізвища в’язнів є правдивими.
Показуючи страждання свого героя Андрія, Багряний демонструє стійкий опір добра злу, непереможну віру в незнищенність свого народу.
У романі «Людина біжить над прірвою» зображуються події, що відбуваються в Україні під час війни. На фоні боїв між гітлерівською і Радянською арміями йде переслідування органами НКВС інженера-архітектора Максима Колота. Не впаде в своєму бігу над прірвою лише мужній і сильний. Таким був і сам Багряний, адже його власне життя часто висіло на волосинці над цією самою прірвою.

Про долю українських солдат дивізії січових стрільців «Галичина» розповів письменник у повісті «Огненне коло». Від реальних, болючих фактів історії свого народу письменник піднісся до глибоких художніх узагальнень.
Письменник створює жахливу картину людської бойні через сприйняття її в основному одним із учасників — Петром.
Лейтмотивом через увесь твір проходить відчуття самотності, огненного кола, що оточує людину в цьому жорстокому світі, хоч у Петра «жадоба жити криком кричить з усіх клітин людського єства».
У це огненне коло потрапили не тільки герої повісті, а й увесь український народ.

Творчість Івана Багряного. Українська література, шкільна програма

Повернутися на сторінку Українська література

Повернутися на сторінку Іван Багряний

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *