Союз українців з руськими. Міфи, легенди та перекази українців. Стислий виклад твору

Союз українців з руськими. Міфи, легенди та перекази українців. Стислий виклад твору

Хмельницький жив у Чигирині. Суботів був його хутір. Хати його були недалеко від церкви, яку він теж побудував. Церква спочатку, кажуть, була вкрита очеретом. Потім уже Богдан вкрив її залізом. На ній було 12 куполів, але поляки збили з Чигирина 11 куполів, і зостався тільки один купол. Одного разу поляки зайняли церкву і, щоб поглумитися з віри християнської, зробили з неї конюшню, а Богдан з козаками пішов у ходи підземельні, вийшов у степи, зібрав більше сил і пішов на Переяслав. Дорогою ще більше назбиралось козацької сили.
Дійшов Богдан до Переяслава і почав радитися з козаками, що далі робити, і вирішили послати послів до царя руського Олексія, щоб українці разом воювали з руським народом проти ворогів. Коли нападе ворог на Росію, то козаки допомагатимуть руському народу, а коли на Україну, то руський народ допомагатиме козакам. Щоб, значить, як братам. Поки посли домовлялись, то серце козацьке і Богданове обливалось кров’ю, що поляки гуляють по славних їх містах. І вони пішли на Чигирин, Суботів, вигнали шляхту і тоді співали пісень радісних про славу козацьку:

Ой слава козацька
Не вмре, не поляже,
Бо не буде ляха,
Бо не буде пана.
Житиме між нами
Славонька Богдана.

А потім приїхали в Переяслав посли від руського царя. Богдан з козаками виїхав їм назустріч з Чигирина. Там, у Переяславі, був договір підписаний між українцями і руськими про їх союз.
Тоді вже, як заключили цей союз, то поляки втихомирились, бо велика сила була руських і українців…

Союз українців з руськими, міфи, легенди та перекази українців, стислий виклад твору Союз українців з руськими, Союз українців з руськими скорочено, українська література, шкільна програма, твори з української літератури скорочено, стислий виклад творів з української літератури, міфи легенди перекази Союз українців з руськими

Повернутися на сторінку Українська література, шкільна програма

Повернутися на сторінку Усна народна творчість, шкільна програма

Повернутися на сторінку Усна народна творчість, шкільні твори, твір на тему…

Повернутися на сторінку Твори з української літератури скорочено, шкільна програма

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *