Твір на тему:
  Роздуми поета про майбутнє життя у баладі Є. Гребінки «Човен». Аналіз твору.

  Шкільні твори, розробки уроків, контрольні роботи, українська література. Євген Гребінка, шкільна програма

  Твір на тему:  Роздуми поета про майбутнє життя у баладі Є. Гребінки «Човен». Аналіз твору. Шкільні твори, розробки уроків, контрольні роботи, українська література. Євген Гребінка, шкільна програма

  Важко, мабуть, усвідомлювати, що в якусь певну мить вирішується твоя подальша доля, починається новий етап життя. Наступного року, наприклад, коли я закінчу дев’ять класів, я буду змушена вирішити, що ж мені робити — продовжити своє навчання в школі, піти в десятий клас чи, можливо, вступити до якогось навчального закладу, де я здобуду професію. Звісно, зробити вибір буде не так важко, як, наприклад, після закінчення школи, коли вступаєш у доросле життя, але все одно страшно зробити хибний крок.
  Так, мабуть, і Євген Гребінка, закінчивши Ніжинську гімназію, зрозумів, що постав перед вибором життєвої стежини, усвідомив, що має вирішити свою подальшу долю. Перед виїздом з рідної домівки у великий і невідомий Петербург він написав вірш «Човен», у якому висловив свої душевні переживання, свої побоювання, свої роздуми про майбутнє життя.
  У своєму творі Євген Гребінка створює образ одинокого човна, що пливе в розбурханому морі, серед хвиль, що «мов чорнії гори», під хмарами, що «як темна нічка». Неласкавим було море до човна, погравшись із ним, воно нещадно його розбило, і залишилися від човна самі тріски.
  Створюючи образ самотнього човна, молодий поет проводить своєрідну паралель — так і він, як той човен, пускається у «світ білий», кидається в піняві хвилі розбурханого житейського моря. Але молодого письменника не лякають ці хвилі, якими для нього став Петербург, його не зупиняють майбутні труднощі. Він розуміє, що «не можна ж вік цілий пробути з собою одним», що не треба ховатися від життя, яким би страшним воно не видавалося. Що ж це буде за життя, якщо всього боятися, якщо сумніватися на кожному кроці!? Поет сподівається, що «недоля і лютеє горе» обминуть його, і впевнено вирушає у свою життєву подорож.
  У баладі «Човен» Євген Гребінка втілив особисті роздуми про майбутнє життя. Але цей твір є близьким кожній людині, бо всім нам властиві почуття і переживання, які вклав поет у вірш.

  Твір на тему:  Роздуми поета про майбутнє життя у баладі Є. Гребінки «Човен». Аналіз твору. Шкільні твори, розробки уроків, контрольні роботи, українська література. Євген Гребінка, шкільна програма

  Повернутися на сторінку Українська література

  Повернутись на сторінку  Євген Гребінка

  Вас можуть зацікавити:

  1. Ліричність балади Є. Гребінки «Човен». Аналіз твору

  2. Байки Євгена Гребінки. Аналіз творів

  3. Усвідомлення призначення людини на землі у вірші Є. Гребінки «Човен». Аналіз твору

  4. Місце творчості Є. Гребінки в літературі XIX століття

  5. Осуд несправедливого чиновницького суду (за байками Є. Гребінки). Аналіз творів

  6. Роздуми поета про майбутнє життя у баладі Є. Гребінки «Човен». Аналіз твору

  7. Урок на тему: Євген Гребінка. Біографія. Байка «Ведмежий суд»

  8. Урок на тему: Є. Гребінка. «Човен» — одна з перших романтичних балад в українській літературі

  9. Урок на тему: Є. Гребінка. Життєвий і творчий шлях письменника. Байка «Ведмежий суд». Судді — типові образи чиновників

  10. Урок на тему: Є. Гребінка. «Пшениця», «Рибалка», «Горобці та вишня», «Будяк та коноплиночка»

  11. Урок на тему: Література українського романтизму. П. Гулак-Артемовський «Рибалка», Є. Гребінка «Українська мелодія», М. Костомаров «Соловейко».

  12. Урок на тему: Судді та підсудки — типові образи чиновників. Облудність доносу Лисиці. «Човен» — одна з перлин романтичних балад

  13. Урок на тему: Тема. Євген Гребінка. «Ведмежий суд». Оригінальна самобутність твору. Несправедливість, крутійство судових чиновників; безсоромне грабування трудового народу.

   

  Комментарии закрыты.