Про вогонь. Міфи, легенди та перекази українців. Стислий виклад твору

Про вогонь. Міфи, легенди та перекази українців. Стислий виклад твору

Вогонь одного господаря здибався з вогнем другого господаря, й вони почали між собою говорити. Перший каже: «Мені добре в мого господаря, бо він гарно обходиться зо мною — коли треба, то кладе гарних дровець, а як не треба, то бере чистої водиці й мене заливає. Так що мені добре». Другий каже: «Мені дуже зле, бо господар дає погані дрова, а коли мене не треба, то заливає помиями. Ото я хочу йому відомстити тим, що піду гуляти по його господарстві». Перший каже: «Коли будеш гуляти, не спали там колеса мого господаря, яке знаходиться на подвір’ї твого».
От вночі розпочалась пожежа в другого господаря, й згоріло все, а колесо першого викотилося та й залишилося.

З прадавніх часів вогонь обожествлявся, йому поклонялися наші предки. Відгомін цього спостерігаємо в міфі «Про вогонь», у якому чоловік, який недобре ставився до вогню, був покараний і зазнав збитків, натомість вогонь господаря, який ставився до нього добре, захистив майно хазяїна.

Про вогонь, міфи, легенди та перекази українців, стислий виклад твору Про вогонь, Про вогонь скорочено, українська література, шкільна програма, твори з української літератури скорочено, стислий виклад творів з української літератури, міфи легенди перекази Про вогонь

Повернутися на сторінку Українська література, шкільна програма

Повернутися на сторінку Усна народна творчість, шкільна програма

Повернутися на сторінку Усна народна творчість, шкільні твори, твір на тему…

Повернутися на сторінку Твори з української літератури скорочено, шкільна програма

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *