Походження запорожців. Міфи, легенди та перекази українців. Стислий виклад твору

Походження запорожців. Міфи, легенди та перекази українців. Стислий виклад твору

Запорожців спрежду було всього шістнадцять чоловік і звались вони чорногорами. Попервах жили вони десь вище порогів, в лісі, а повз той ліс ішов битий шлях. Дізнався якийсь-то цар, що по тім шляху — великий розбій, і послав військо. Через скількись там днів дійшло військо до того лісу і сунуло прямо в пущу… Іде воно та й іде, іде та й іде, коли чує, — як затріщить, як залущить… Глянуло воно — аж на дубах курені, а відтіля виглядають чорногори. Генерал до них:
— Що ви за люди?
— Чорногори!
— Злазьте із дубів!
— А що ж вам від пас треба?
— Треба, щоб ви здались, от що!
— Знаєте що, люди добрі, — каже кошовий, — ми такі хрещені, як і ви, одбиваться не будемо, а лучче ідіть собі з Богом, відкіля прийшли!
Генерал той як крикне: «Пали!» Стали вони палить, та не по чорногорах, а самі по собі, і вилягли, як снопи…
Явився сам цар і виклика трьох чоловік. Прийшли. Він за пістоль та до їх… Аж воно не те: руки так і одібрало… Смикавсь він, смикавсь та тоді й просе: «Ой братці, не пустуйте!» — «Добре, -кажуть, — дай же нам вперед бомагу, щоб була нам земля обмежована і щоб хто за межу перескоче, — той і наш!»

Цар обіщав і став володать руками. Видав їм бомагу і назначив межу за сто верст вище порогів і за сто верст нижче порогів. Як стали вони кошем на порогах — народ так і сунув до їх. Тоді уже земля називалась козацькою, а люди — запорожцями.
Отак я чув змолоду од старих людей. Тепер покоління запорожців, що кинуло Січ за Катерини, живе, кажуть, під турком на Чорних горах, і козаки оп’ять звуться чорногорами.

Походження запорожців, міфи, легенди та перекази українців, стислий виклад твору Походження запорожців, Походження запорожців скорочено, українська література, шкільна програма, твори з української літератури скорочено, стислий виклад творів з української літератури, міфи легенди перекази Походження запорожців

Повернутися на сторінку Українська література, шкільна програма

Повернутися на сторінку Усна народна творчість, шкільна програма

Повернутися на сторінку Усна народна творчість, шкільні твори, твір на тему…

Повернутися на сторінку Твори з української літератури скорочено, шкільна програма

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *