Олександр Довженко. Тестові завдання. І варіант, українська література

Олександр Довженко. Тестові завдання. І варіант, українська література

1.Який фільм О. Довженка було названо найкращим на кінофестивалі Всесвітньої виставки в Брюсселі (1958 р.)? («Земля»)

2. Перший звуковий фільм О. Довженка … «Іван».

3. Особливість повісті «Зачарована Десна» в тому, що … поєднано спогади героя і його роздуми.

4. Який жанр твору «Зачарована Десна»? (Кіноповість)

5. Укажіть персонажа твору «Зачарована Десна», якому належить фраза: «Фактично найсвятішим у цій родині був один — …» …я.

6. Визначте персонажа за авторською характеристикою: «З нього можна було писати лицарів, богів, апостолів, великих учених чи сіячів — він годивсь на все». (Батько)

7. Визначте персонажа за авторською характеристикою: «Їй можна було по три дні не давати їсти. Але без прокльонів вона не могла прожити й дня. Вони були її духовною їжею. Вони лилися з її вуст потоком, як вірші з натхненного поета, з найменшого приводу…» (Прабаба Марусина)

8. Продовжте цитату із твору О. Довженка «Зачарована Десна»: «Але більше за все на світі любив я музику. Коли б спитав мене хто-небудь, яку я музику любив у ранньому дитинстві, який інструмент, яких музик, я б сказав, що більше за все я любив слухати…» … клепання коси.

9.Укажіть персонажа за його характеристикою: «Нічого в світі так я не люблю, як саджати що-небудь у землю, щоб проізростало. Коли вилізає саме з землі всяка росиночка, ото мені радість, — любила проказувати вона». (Мати)

10. Яку книгу спалила мати? (Псалтир)

11. Тема твору …спогади письменника про своє дитинство, перші кроки пізнання життя.

12. Ідея твору … заклик любити, шанувати все те, що робить людину духовно багатою, щасливою, не забувати свої коренів, щоб стати гідним сином своєї землі.

Олександр Довженко. Тестові завдання. І варіант, українська література

Повернутися на сторінку Українська література

Повернутись на сторінку Олександр Довженко