Твір на тему:
Місце творчості Є. Гребінки в літературі XIX століття.

Шкільні твори, розробки уроків, контрольні роботи, українська література. Євген Гребінка, шкільна програма

Твір на тему: Місце творчості Є. Гребінки в літературі XIX століття. Шкільні твори, розробки уроків, контрольні роботи, українська література. Євген Гребінка, шкільна програма

Євген Гребінка прожив коротке життя — лише 36 років. Він помер у повному розквіті сил, не встиг здійснити всі свої задуми. Літературна діяльність українського митця тривала близько двох десятиліть. За цей порівняно невеликий період він створив чимало оригінальних поезій українською і російською мовами, писав романи, повісті тощо. Але найповнішою мірою він розкрив себе як байкар.
У своїх байках Євген Гребінка піднімав найболючіші проблеми того часу. Його твори наповнені прогресивними ідеями, і тому мали величезний успіх серед читачів. Створюючи байки, письменник головним чином виходив з народних позицій, які дуже часто перепліталися з ідеями тогочасної передової інтелігенції.
Тематика байкарської творчості Гребінки досить різноманітна. У переважній більшості своїх творів байкар висміює вади кріпосницького суспільства. Але тут слід сказати, що митець ніколи не зачіпав його основ, він обмежувався критикою, осудом, висміюванням окремих панів, чиновників, суддів, кругової поруки між ними. Так, викриваючи в байці «Ведмежий суд» судові порядки сучасної йому Росії, поет просто правдиво зображує несправедливий суд, але не говорить про першопричини. Ця байка надзвичайно лаконічна і водночас промовиста і дотепна. Зміст її настільки прозорий, а алегорії настільки зрозумілі, що в ній навіть немає моралі, яка, як правило, завершує байку за вимогами жанру.
Євген Гребінка часто вдається у своїх байках до філософських роздумів. Так, у байці «Пшениця» автор, створивши алегоричні образи зерна і полови, розкриває думку про безперечну моральну вищість простого люду над панами.
Байкарська творчість Євгена Гребінки розвивалася в річищі народно-сатиричних традицій. До того ж байкар зумів творчо сприйняти досвід своїх попередників і сучасників, зокрема Г. Сковороди, І. Котляревського, П. Гулака-Артемовського. Слід також зазначити вагомий вплив російського байкаря І. Крилова на творчу діяльність Гребінки. Так, наприклад, тема байки «Ведмежий суд» була запозичена з твору російського байкаря «Крестьянин и овца». Сам же Євген Гребінка став визначальним фактором для появи і творчого зростання Леоніда Глібова.

Байкарська творчість Євгена Гребінки займає належне місце в українському літературному процесі XIX століття, вона відіграла важливу роль у розвитку української літератури і літературної мови, і сьогодні його кращі твори є шедеврами українського байкарства.

Твір на тему: Місце творчості Є. Гребінки в літературі XIX століття. Шкільні твори, розробки уроків, контрольні роботи, українська література. Євген Гребінка, шкільна програма

Повернутися на сторінку Українська література

Повернутись на сторінку  Євген Гребінка

Вас можуть зацікавити:

1. Ліричність балади Є. Гребінки «Човен». Аналіз твору

2. Байки Євгена Гребінки. Аналіз творів

3. Усвідомлення призначення людини на землі у вірші Є. Гребінки «Човен». Аналіз твору

4. Місце творчості Є. Гребінки в літературі XIX століття

5. Осуд несправедливого чиновницького суду (за байками Є. Гребінки). Аналіз творів

6. Роздуми поета про майбутнє життя у баладі Є. Гребінки «Човен». Аналіз твору

7. Урок на тему: Євген Гребінка. Біографія. Байка «Ведмежий суд»

8. Урок на тему: Є. Гребінка. «Човен» — одна з перших романтичних балад в українській літературі

9. Урок на тему: Є. Гребінка. Життєвий і творчий шлях письменника. Байка «Ведмежий суд». Судді — типові образи чиновників

10. Урок на тему: Є. Гребінка. «Пшениця», «Рибалка», «Горобці та вишня», «Будяк та коноплиночка»

11. Урок на тему: Література українського романтизму. П. Гулак-Артемовський «Рибалка», Є. Гребінка «Українська мелодія», М. Костомаров «Соловейко».

12. Урок на тему: Судді та підсудки — типові образи чиновників. Облудність доносу Лисиці. «Човен» — одна з перлин романтичних балад

13. Урок на тему: Тема. Євген Гребінка. «Ведмежий суд». Оригінальна самобутність твору. Несправедливість, крутійство судових чиновників; безсоромне грабування трудового народу.

 

Комментарии закрыты.