Микола Васильович Гоголь. Життя і творчість. Біографія, шкільні твори, розробки уроків, контрольні роботи, українська література. Микола Гоголь, шкільна програма

  Микола Васильович Гоголь. Життя і творчість. Біографія, шкільні твори, розробки уроків, контрольні роботи, українська література. Микола Гоголь, шкільна програма

  М. В. Гоголь народився 20 березня 1804 року в с.Великі Сорочинці, Полтавської губернії. Його батько писав п’єси, ставив театральні спектаклі. В дитинстві М. Гоголь багато читав художніх книжок, що сформувало літературні смаки майбутнього письменника. Дальше М. Гоголь навчався в полтавському училищі та «Гімназії вищих наук» в Ніжині, в якій він вчився з 1821 по 1828 рік. Серед його наставників був професор Н.І.Білоусов, що під його керівництвом М. Гоголь брав активну участь в випуску рукописного журналу «Північна зоря». В цей час М. Гоголь створює першу свою поему «Ганц Кюхельгатен». Успіху поема не мала.
  В 1829 р. М. В. Гоголь закінчує гімназію і переїздить в Петербург. Надалі продовжує писати: повість «Балаврюк або ніч перед Івана Купала…». На протязі початку літературної творчості М. Гоголь знайомиться з Жуковським, Дельвігом і головне з Олександром Пушкіним. Дружба з О.Пушкіним стала щастям для М. Гоголя. Геній благословив генія.
  Гоголівські «Вечори на хуторі поблизу Диканьки» перекликаються по духу з Пушкінськими «Русланом і Людмилою». В ньому — свято народного духу. А згадаємо як починається «Майська ніч…» —

  «Чи знаєте ви українську ніч? О, ви не знаєте української ночі! Вдивіться в неї».

  Уже півтора століття читачі любуються персонажами «Сорочинського ярмарку». В цей час М. В. Гоголь — викладач одної із кафедр Петербурзького університету — повен літературних задумів.
  В 1835 р. буди надруковані його дві книги — «Миргород» і «Арабески».
  Ідеал художника виражається в повісті «Тарас Бульба», в повісті, де оспівана духовна висота особистості і народу, що прагне національної і соціальної свободи.
  В 1842 році світ познайомився з третім томом зібраних творів М. Гоголя — циклом петербурзьких повістей. Одну за одною створює М. Гоголь свої п’єси і повісті: «Каяття», «Ніс», «Старосвітські поміщики», «Шинель». Але ці твори не вичерпують художній спадок М. В. Гоголя. Він автор геніальної комедії «Ревізор» та монументальної епопеї «Мертві душі». Створення цих творів є істинний подвиг письменника. Вони створили цілу епоху в художньому пізнанні життя.
  Психологічна глибина, створених в них реалістичних типів, естетична неповторність гоголівських творів, історичний оптимізм письменника відносно майбутнього Росії, — все це є великим вкладом в духовне життя народу.
  Цими шедеврами мистецтва Гоголь увійшов в світову літературу, і його ім’я стало в один ряд з такими іменами, як Сервантес, Мольєр, Шекспір, Гете, Бальзак, Діккенс і т.д.
  Помер М. В. Гоголь в 1852 р.
  В усьому світі зараз надзвичайно широкий інтерес до творчості М. В. Гоголя. Виходять з друку його книги, ставлять на сцені його п’єси, знімають кінофільми за мотивами його творів.
  В неповторному єдинстві комічного і трагічного був виражений гуманістичний пафос Гоголя. Відкривши світу «всю Русь» перш за все її смішні і трагічні, драматичні сторони, — Гоголь створив книги, що є оригінальним відкриттям в художній літературі.
  Книгам М. В. Гоголя суджене вічне життя.

  Микола Васильович Гоголь. Життя і творчість. Біографія, шкільні твори, розробки уроків, контрольні роботи, українська література. Микола Гоголь, шкільна програма

  Повернутися на сторінку Українська література

  Повернутись на сторінку Микола Гоголь

  Вас можуть зацікавити:

  1. Втілення в образі Тараса Бульби найкращих рис запорізького козака. Характеристика образу (за повістю М. Гоголя «Тарас Бульба»)

  2. Образ України у творчості Гоголя

  3. Єдність сатиричного і ліричного у поемі Гоголя «Мертві душі». Аналіз твору

  4. Україна і народ у повісті Гоголя «Тарас Бульба». Аналіз твору

  5. Філософський повчальний зміст повісті Гоголя «Страшна помста». Аналіз твору

  6. Втілення в образі Тараса Бульби найкращих рис запорізького козака. Характеристика образу

  7. Бойове товариство, побут і звичаї запорожців у повісті М. Гоголя «Тарас Бульба». Аналіз твору

  8. Панорамне зображення життя суспільства у поемі Гоголя «Мертві душі». Аналіз твору

  9. Тарас Бульба — народний герой. Характеристика образу (за повістю М. Гоголя «Тарас Бульба»)

  10. Романтична умовність оповідання М. Гоголя «Вечір проти Івана Купала».

  11. Тематична контрольна робота. Творчість поетів-романтиків, М. Гоголя, рання творчість Т. Шевченка. 9 клас. І варіант

  12. Тематична контрольна робота. Творчість поетів-романтиків, М. Гоголя, рання творчість Т. Шевченка. 9 клас. ІІ варіант

  13. Розробка уроку української мови в 11 класі на тему: «Літературне краєзнавство. Микола Гоголь — наш славетний земляк»

   

  Комментарии закрыты.