Тема. Дитсадок — веселий дім. Розвиток мовлення в дошкільному навчальному закладі. Середня група

Тема. Дитсадок — веселий дім. Розвиток мовлення в дошкільному навчальному закладі.  Середня група.

Хід заняття. Тема. Дитсадок — веселий дім. Розвиток мовлення в дошкільному навчальному закладі. Середня група

Вихователь

Здрастуй, хлопчику маленький!
Йди в кімнату, ручку дай.
Хоч у нас ти і новенький, не соромсь, за стіл сідай.
Будеш снідати із нами: ось оладки, осьде чай.
Плачеш? Хочеться до мами? Ой не треба, не скучай!
В нас ведмедик є і м’ячик, коник он стоїть в кутку.
Подивись, ніхто не плаче у дитячому садку.

(Вихователь пропонує  дітям познайомитися з хлопчиком.)

Дидактична гра «Давайте познайомимось»

Мета: розвивати мовленнєву компетентність.

Діти стоять у колі. Вихователь передає дітям «чарівний клубочок» і говорить:

Вихователь. «Мене звуть Олена Анатоліївна. Я дуже люблю усіх своїх діточок. Ми разом граємося,  навчаємося, спілкуємося».

Діти. Мене звуть Оксанка. Я люблю доглядати за кімнатними рослинами.

Мене звуть Максим.  Я завжди захищаю молодших.

Я — Вероніка. Мені подобається навчатися.

Вихователь. Нас усіх з’єднав чарівний  клубочок у красивий віночок. Давайте спробуємо пояснити вислів «Діти у садочку, як квіти у віночку».

(Варіанти відповідей дітей.)

Вихователь. Чому дітей порівнюють із квітами? Із чим порівнюється дитячий садок?

— Із чим ще можна порівняти  садочок? (Із вуликом, у якому багато бджілок; з огірочком, бо в ньому багато маленьких зернят.)

 

Вихователь. Так, діти, садочок схожий і на віночок,  і на огірочок, і на вулик, бо в ньому і добре, і затишно, і всі турбуються одне про одного.

Нашому новенькому хлопчикові дуже сподобалися всі діти, він більше не плаче і хоче, щоб ви йому розповіли про свій дитячий садочок: як він називається, що є у дитячому садку, хто відвідує дитсадок, хто у ньому працює, чим займаються діти протягом дня, що вам найбільше подобається у садочку, чи любите ви свій дитсадочок і за що.

(Діти складають розповіді.)

Вихователь. У нашому садочку багато дітей і вони нам подарували свої фотокартки. Але вирази облич дітей дуже різні. (Діти розглядають фотознімки із зображенням сумного, здивованого, веселого, засмученого облич.)

Вихователь. Назвіть настрій дітей? Чому у дітей такий настрій?

Дидактична вправа «Ніколи не сумуй» (робота в групах)

Дітям пропонують подумати про те, що може здивувати, засмутити, потішити людину. Потім вони добирають до фотографій  відповідні схематичні зображення і придумують, як втішити ображеного, відповісти на запитання здивованого, порадіти разом з усміхненим.

Вихователь. Сьогодні ми з вами вчилися працювати в групах. Як ви вважаєте: краще працювати разом чи поодинці? Чому? Пригадайте прислів’я, в якому говориться  про це. «Гуртом і каша ліпше їсться». Спробуйте пояснити зміст цього прислів’я.

Діти. Коли  ми працюємо гуртом, то швидше  робимо  роботу. Коли ми працюємо у групах, то знаходимо кілька варіантів виконання завдання. І якщо, навіть кашу сядемо їсти разом, то ми з’їмо її швидше.

Фізкультхвилинка

Раз! Два! Час вставати — будемо відпочивати.
Три! Чотири! присідаймо, швидко втому проганяймо.
П’ять! Шість! Всі засміялись, разом всі понахилялись.
Сім! Вісім! Час настав повернутися до справ.
Дев’ять! Десять! Будем грати, «Як вчинити» — визначати!

Дидактична гра «Як вчинити?»

(Робота в парах.)

Кожна пара бере собі одну картинку, а потім добирає до неї предметну картинку, яка відповідає змісту сюжетної, попередньо  про це домовившись.

Наприклад: діти (пара)  обрали  картинку  із зображенням дитини,  яка малює  синім  олівцем  дерево і яблука на ньому. Вони  визначають:  дерево не може бути синім, його потрібно малювати коричневим олівцем, бо кора у яблуні коричневого кольору,  а яблука на дереві можна малювати  червоним, жовтим, зеленим олівцями.  Тож оберемо картинку, на якій зображення олівців: червоного і коричневого.

Сюжетні картинки з таким зображенням: дитина малює дерево і яблука на ньому синім олівцем; усі саджають квіти, дерева, а одна дитина стоїть без роботи; діти збирають врожай, а одна дівчина набрала так багато фруктів, що не може утримати їх у руках; двоє їдять щось смачне, а третій — ні; діти граються, але в однієї дитини немає іграшок; дитина плаче; дитина намагається перейти вулицю на червоне світло. Предметні  картинки — зелений, червоний, коричневий олівці; лопата, відро, кошик, іграшки, фрукти, ласощі; зображення дитини в попереджальному положенні — лежать на столах зображенням униз. Предметні  картинки, що відповідають сюжетним, викладені в центрі стола; їх трохи більше, ніж сюжетних.

Завдання: допомогти тим, хто цього потребує, добираючи до сюжетних картинок предметні. Коли картинки підібрані, діти, що сидять за одним столом, перевіряють одне у одного правильність виконання завдання, обговорюють, чому вони обрали саме цю картинку.

(Вивчити прислів’я «Одному не під силу — клич товаришів».)

Вихователь. Тарасикові дуже сподобалося у дитячому садочку, і він вирішив, що буде кожного дня відвідувати нашу групу. А що вам найбільше сподобалося сьогодні? Чого ви навчилися? Яке прислів’я запам’ятали?

Тема. Дитсадок — веселий дім. Розвиток мовлення в дошкільному навчальному закладі. Середня група

Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *