Заняття 1. Тема. Дитсадок — веселий дім. Розвиток мовлення в дошкільному навчальному закладі. Середня група

  Заняття 1. Тема. Дитсадок — веселий дім. Розвиток мовлення в дошкільному навчальному закладі.  Середня група.

   

  Програмовий зміст

   

  зв’язне мовлення: удосконалювати навички  складати розповіді з власного досвіду (за допомогою  вихователя);  формувати  уміння висловлювати своє ставлення  до дитячого садка; розвивати  мовленнєву компетентність;

   

  граматика: формувати уміння складати прості та поширені речення; виховувати уважність, турботливе ставлення  одне до одного,  вміння  по-різному виявляти  свої добрі почуття; вчити працювати  в групах. Словник: збагачувати  словник  дітей прислів’ями; стимулювати  вживання порівнянь.

   

  Матеріал: вірш М. Познанської «Здрастуй, хлопчику маленький!»; лялька (хлопчик); «чарівний клубочок»; фотокартки із зображення облич дітей із різним настроєм;  сюжетні і предметні картинки для гри «Як вчинити?»

   

  Хід заняття 1. Тема. Дитсадок — веселий дім. Розвиток мовлення в дошкільному навчальному закладі. Середня група

   

  (Діти звертають увагу на новенького хлопчика Тарасика  (лялька).)

   

  Вихователь

  Здрастуй, хлопчику маленький!
  Йди в кімнату, ручку дай.
  Хоч у нас ти і новенький, не соромсь, за стіл сідай.
  Будеш снідати із нами: ось оладки, осьде чай.
  Плачеш? Хочеться до мами? Ой не треба, не скучай!
  В нас ведмедик є і м’ячик, коник он стоїть в кутку.
  Подивись, ніхто не плаче у дитячому садку.

  (Вихователь пропонує  дітям познайомитися з хлопчиком.)

   

  Дидактична гра «Давайте познайомимось»

  Мета: розвивати мовленнєву компетентність.

   

  Діти стоять у колі. Вихователь передає дітям «чарівний клубочок» і говорить:

   

  Вихователь. «Мене звуть Олена Анатоліївна. Я дуже люблю усіх своїх діточок. Ми разом граємося,  навчаємося, спілкуємося».

  Діти. Мене звуть Оксанка. Я люблю доглядати за кімнатними рослинами.

  Мене звуть Максим.  Я завжди захищаю молодших.

  Я — Вероніка. Мені подобається навчатися.

   

  Вихователь. Нас усіх з’єднав чарівний  клубочок у красивий віночок. Давайте спробуємо пояснити вислів «Діти у садочку, як квіти у віночку».

   

  (Варіанти відповідей дітей.)

   

  Вихователь. Чому дітей порівнюють із квітами? Із чим порівнюється дитячий садок?

   

  — Із чим ще можна порівняти  садочок? (Із вуликом, у якому багато бджілок; з огірочком, бо в ньому багато маленьких зернят.)

   

  Вихователь. Так, діти, садочок схожий і на віночок,  і на огірочок, і на вулик, бо в ньому і добре, і затишно, і всі турбуються одне про одного.

  Нашому новенькому хлопчикові дуже сподобалися всі діти, він більше не плаче і хоче, щоб ви йому розповіли про свій дитячий садочок: як він називається, що є у дитячому садку, хто відвідує дитсадок, хто у ньому працює, чим займаються діти протягом дня, що вам найбільше подобається у садочку, чи любите ви свій дитсадочок і за що.

   

  (Діти складають розповіді.)

   

  Вихователь. У нашому садочку багато дітей і вони нам подарували свої фотокартки. Але вирази облич дітей дуже різні. (Діти розглядають фотознімки із зображенням сумного, здивованого, веселого, засмученого облич.)

   

  Вихователь. Назвіть настрій дітей? Чому у дітей такий настрій?

   

  Дидактична вправа «Ніколи не сумуй» (робота в групах)

  Дітям пропонують подумати про те, що може здивувати, засмутити, потішити людину. Потім вони добирають до фотографій  відповідні схематичні зображення і придумують, як втішити ображеного, відповісти на запитання здивованого, порадіти разом з усміхненим.

   

  Вихователь. Сьогодні ми з вами вчилися працювати в групах. Як ви вважаєте: краще працювати разом чи поодинці? Чому? Пригадайте прислів’я, в якому говориться  про це. «Гуртом і каша ліпше їсться». Спробуйте пояснити зміст цього прислів’я.

   

  Діти. Коли  ми працюємо гуртом, то швидше  робимо  роботу. Коли ми працюємо у групах, то знаходимо кілька варіантів виконання завдання. І якщо, навіть кашу сядемо їсти разом, то ми з’їмо її швидше.

   

  Фізкультхвилинка

  Раз! Два! Час вставати — будемо відпочивати.
  Три! Чотири! присідаймо, швидко втому проганяймо.
  П’ять! Шість! Всі засміялись, разом всі понахилялись.
  Сім! Вісім! Час настав повернутися до справ.
  Дев’ять! Десять! Будем грати, «Як вчинити» — визначати!

   

  Дидактична гра «Як вчинити?»

  (Робота в парах.)

  Кожна пара бере собі одну картинку, а потім добирає до неї предметну картинку, яка відповідає змісту сюжетної, попередньо  про це домовившись.

  Наприклад: діти (пара)  обрали  картинку  із зображенням дитини,  яка малює  синім  олівцем  дерево і яблука на ньому. Вони  визначають:  дерево не може бути синім, його потрібно малювати коричневим олівцем, бо кора у яблуні коричневого кольору,  а яблука на дереві можна малювати  червоним, жовтим, зеленим олівцями.  Тож оберемо картинку, на якій зображення олівців: червоного і коричневого.

  Сюжетні картинки з таким зображенням: дитина малює дерево і яблука на ньому синім олівцем; усі саджають квіти, дерева, а одна дитина стоїть без роботи; діти збирають врожай, а одна дівчина набрала так багато фруктів, що не може утримати їх у руках; двоє їдять щось смачне, а третій — ні; діти граються, але в однієї дитини немає іграшок; дитина плаче; дитина намагається перейти вулицю на червоне світло. Предметні  картинки — зелений, червоний, коричневий олівці; лопата, відро, кошик, іграшки, фрукти, ласощі; зображення дитини в попереджальному положенні — лежать на столах зображенням униз. Предметні  картинки, що відповідають сюжетним, викладені в центрі стола; їх трохи більше, ніж сюжетних.

   

  Завдання: допомогти тим, хто цього потребує, добираючи до сюжетних картинок предметні. Коли картинки підібрані, діти, що сидять за одним столом, перевіряють одне у одного правильність виконання завдання, обговорюють, чому вони обрали саме цю картинку.

   

  (Вивчити прислів’я «Одному не під силу — клич товаришів».)

   

  Вихователь. Тарасикові дуже сподобалося у дитячому садочку, і він вирішив, що буде кожного дня відвідувати нашу групу. А що вам найбільше сподобалося сьогодні? Чого ви навчилися? Яке прислів’я запам’ятали?

   

  Заняття 1. Тема. Дитсадок — веселий дім. Розвиток мовлення в дошкільному навчальному закладі. Середня група

  Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі

  Комментарии закрыты.