Ігрова скринька, математика

Ігрова скринька, математика

Фокус № 1 «Слухняна цифра»
Учитель бере 9 карток із цифрами від 1 до 9, тасує їх і показує нижню дітям. Оголошує, що цифри його слухаються і зараз за його наказом ця цифра вилізе наверх. Яка то була цифра? (Діти називають.)
Учитель бере зверху по одній картці на кожну букву фрази, що вимовляє, і кладе на стіл. Фраза така: «Цифра одинице, двійко, трійко, четвірко, п’ятірко, шістко, сімко, вісімко, дев’ятко, явись!»
Після слова цифро решту карток кладе всі разом наверх. Зверху колоди кладе по одній на кожну букву назви цифр, а потім решту — наверх. Третій раз по одній на кожну букву слова явись, тобто 5 карток, а решту — разом кладе наверх.
Верхня картка буде тією, яку бачили діти спочатку.

Фокус № 2 «Магнітна цифра»
Учитель малює на дошці такий малюнок:

923

Загадує (сам відвертається) дітям (одному з учнів) поставити магнітик на будь-яку цифру, що в кутку (1, 3, 7 або 9), а потім зробити три переходи на інші квадратики у будь-який бік (крім переходів по діагоналі, лише так, як квадрати з’єднані переходами). Дитина це виконує, а вчитель, не озираючись, каже: «Я знаю, що квадрати із цифрами 1 і 7 — вільні, там нема магнітика, тому зітри їх». Дитина стирає ці квадрати.
Учитель пропонує зробити ще три переходи у квадрати, що лишилися. Учень-асистент виконує. Учитель: «Я не бачу, але знаю, що квадрати з цифрами 2, 4 і 8 — вільні, зітри їх». Тепер учитель каже: «Зроби один перехід». Учень переставляє магніт. Він буде на цифрі 6. Учитель каже: «Зітри цифри 5, 3 і 9. Магніт на цифрі 6».

Примітка. Напрямок можна змінювати: якщо починати стирати зверху, то магніт буде на 8, якщо знизу, то на цифрі 2, якщо справа, то на цифрі 4. Описано було напрямок зліва, коли магніт — на 6.

Ігрова скринька, математика

Повернутись на сторінку Математика

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *