Твір на тему:
Втілення в образі Тараса Бульби найкращих рис запорізького козака. Характеристика образу (за повістю М. Гоголя «Тарас Бульба»).

Шкільні твори, розробки уроків, контрольні роботи, українська література. Микола Гоголь, шкільна програма

Твір на тему:  Втілення в образі Тараса Бульби найкращих рис запорізького козака. Характеристика образу (за повістю М. Гоголя «Тарас Бульба»). Шкільні твори, розробки уроків, контрольні роботи, українська література. Микола Гоголь, шкільна програма

Микола Васильович Гоголь народився в Україні. Усе, що оточувало хлопчика в дитинстві, було овіяне романтикою : краса українських пейзажів, чарівнясть народних легенд та героїка усторичних переказів.
В один із періодів свого життя Гоголь надзвичайно захопився історією. Особливу увагу привертала всесвітня історія та минуле рідної України. З-під пера письменника вийшла повість „Тарас Бульба”, яка описує одну з найбільш яскравих сторінок української історії — епоху козацтва. У творі М. Гоголь першочерговим завданням для себе визначив не історично точний опис подій та деталей, а зображення сили національного характеру, козацької звитяги. Духу самої епохи, яку він відтворює яскраво і колоритно.
В образі головного героя Тараса Бульби автор втілив найкращі риси запорізького козака.
Тарас — один з числа корінних полковників, людина досвідчена, загартована у битвах. Його поважають товариші по зброї за любов до батьківщини, мужність, вірність товариству. Відданість справі захисту рідної землі від ворогів.
Маючи двох синів, Бульба пишається ними, хоче бачити їх справжніми козаками. Хоче показати їх — свою гордість — товаришам. Тому герой і знаходить справу, в якій би сини проявили себе з найкращого боку. У поході старший син Остап, завдяки мужності, кмітливості, вмінню володіти зброєю, стає курінним атаманом. Гордістю переповнене серце старого Тараса. Та, на жаль, молодший син, Андрій, зрадив рідну землю, зрадив товаришів. Горе зігнуло батька. Він, як справжній патріот і запорожець, вибирає любов до Вітчизни, а не любов до сина. Андрій гине від рук батька.

Мужньо витримав Тарас, хоча серце розривалося, і сцену тортур, яким піддавали вороги старшого сина. Та помстився добре старий козак ляхам, випалюючи їхні села та міста.
У кінці твору смерть чекає і на самого Тараса. Та він думає не про себе, а про те, як краще відступити його товаришам. Саме таких людей, як Тарас Бульба — мужніх, сміливих, вірних, відданих — поважали на Січі, про них складали пісні кобзарі. Такими людьми пишався наш народ, ними славилась Україна!

Твір на тему:  Втілення в образі Тараса Бульби найкращих рис запорізького козака. Характеристика образу (за повістю М. Гоголя «Тарас Бульба»). Шкільні твори, розробки уроків, контрольні роботи, українська література. Микола Гоголь, шкільна програма

Повернутися на сторінку Українська література

Повернутись на сторінку Микола Гоголь

Вас можуть зацікавити:

1. Втілення в образі Тараса Бульби найкращих рис запорізького козака. Характеристика образу (за повістю М. Гоголя «Тарас Бульба»)

2. Образ України у творчості Гоголя

3. Єдність сатиричного і ліричного у поемі Гоголя «Мертві душі». Аналіз твору

4. Україна і народ у повісті Гоголя «Тарас Бульба». Аналіз твору

5. Філософський повчальний зміст повісті Гоголя «Страшна помста». Аналіз твору

6. Втілення в образі Тараса Бульби найкращих рис запорізького козака. Характеристика образу

7. Бойове товариство, побут і звичаї запорожців у повісті М. Гоголя «Тарас Бульба». Аналіз твору

8. Панорамне зображення життя суспільства у поемі Гоголя «Мертві душі». Аналіз твору

9. Тарас Бульба — народний герой. Характеристика образу (за повістю М. Гоголя «Тарас Бульба»)

10. Романтична умовність оповідання М. Гоголя «Вечір проти Івана Купала».

11. Тематична контрольна робота. Творчість поетів-романтиків, М. Гоголя, рання творчість Т. Шевченка. 9 клас. І варіант

12. Тематична контрольна робота. Творчість поетів-романтиків, М. Гоголя, рання творчість Т. Шевченка. 9 клас. ІІ варіант

13. Розробка уроку української мови в 11 класі на тему: «Літературне краєзнавство. Микола Гоголь — наш славетний земляк»