Богдан Хмельницький. Міфи, легенди та перекази українців. Стислий виклад твору

Богдан Хмельницький. Міфи, легенди та перекази українців. Стислий виклад твору

Поблизу нашого села (як їхати на Зелене) є могила, що здавна прозивається «Роблена». Переказують старі люди — колись на тій могилі стояла батарея Хмельницького Богдана. Там же таки біля могили й хутір його був.
Одного разу на Богданів хутір налетів пан Чаплинський. А Богдан саме у якомусь воєнному поході перебував. Ну і наробив клятий лях Богданові збитків — хутір його спалив, сина забив, а жінку його Марину викрав і повіз до Києва, щоб звінчатися з нею. Но тільки архірей не насмілився. «Боюсь, — каже, — Богдана. Розбий, — каже, його до ноги, тоді повінчаю».
Пішов Богдан війною на пана Чаплинського, та, видать, сили в нього було малувато. Розбив його Чаплинський у бою, взяв у полон і посадив у темницю. Но був у Богдана, у Хмельницького, один вірний товариш з руських. Якийсь повар…
Підкопався цей руський чоловік під темницю, визволив Богдана з неволі, дав йому коня: «Тікай!» — каже.
От і вдався тоді Богдан за допомогою до руських.
А потім Марина зрадила його і перекинулася до поляків. Бачать ляхи, що силою не візьмуть Богдана, то захотіли взяти хитрощами. Підіслали Марину, щоб почастувала його вином. А воно було отруєне. Тільки ж Богдан теж був не з простих. Умочив він у те вино кусень хліба і кинув собаці; собака і лопнула.

Пам’ятник Хмельницькому в Києві поставили. В’їхав він конем посеред Києва та як замахнувся булавою й збив хреста на костьолі… Ну, от на тому місці, де він стояв, і пам’ятник йому воздвигли.

Богдан Хмельницький, міфи, легенди та перекази українців, стислий виклад твору Богдан Хмельницький, Богдан Хмельницький скорочено, українська література, шкільна програма, твори з української літератури скорочено, стислий виклад творів з української літератури, міфи легенди перекази Богдан Хмельницький

Повернутися на сторінку Українська література, шкільна програма

Повернутися на сторінку Усна народна творчість, шкільна програма

Повернутися на сторінку Усна народна творчість, шкільні твори, твір на тему…

Повернутися на сторінку Твори з української літератури скорочено, шкільна програма

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *