Твір на тему:
Байки Євгена Гребінки. Аналіз творів.

Шкільні твори, розробки уроків, контрольні роботи, українська література. Євген Гребінка, шкільна програма

Твір на тему:  Байки Євгена Гребінки. Аналіз творів. Шкільні твори, розробки уроків, контрольні роботи, українська література. Євген Гребінка, шкільна програма

Серед зачинателів української літератури визначне місце посідає Євген Гребінка — байкар, прозаїк і поет.
Байки митця тісно пов’язані з народно-пісенними джерелами. У них змальовано біль і горе народу, засуджено несправедливість.
Українське народне прислів’я про зерно й полову лежить в основі байки «Пшениця», де показано, що «найкраще зерно» йде на дно, «полова ж навісна пливе собі по хвилі». Цей простий, зрозумілий приклад байкар використовує, щоб показати вищість скромності, гідності над пихатістю та зазнайством.
Не міг Євген Гребінка як справжній патріот не висловити обурення несправедливістю по відношенню до трудового народу. Це гнівне викриття крутійства та безсоромності судових чиновників звучить у байці «Ведмежий суд». Хижаки розтерзують беззахисну жертву, безглуздо звинувачуючи Вола у тому, що «на панській винниці пив, як мошенник брагу, їв сіно, і овес, і сіль…» Судді та донощувачка Лисичка прагнули насамперед вигоди для себе, а не встановлення справедливості.
У цій чудовій, лаконічній байці виразно постає картина продажності й несправедливості можновладців, безправності бідних людей.
Твори Євгена Гребінки, перейняті щирим співчуттям до простого люду, справедливо посіли визначне місце в скарбниці надбань українського народу.

Твір на тему:  Байки Євгена Гребінки. Аналіз творів. Шкільні твори, розробки уроків, контрольні роботи, українська література. Євген Гребінка, шкільна програма

Повернутися на сторінку Українська література

Повернутись на сторінку  Євген Гребінка

Вас можуть зацікавити:

1. Ліричність балади Є. Гребінки «Човен». Аналіз твору

2. Байки Євгена Гребінки. Аналіз творів

3. Усвідомлення призначення людини на землі у вірші Є. Гребінки «Човен». Аналіз твору

4. Місце творчості Є. Гребінки в літературі XIX століття

5. Осуд несправедливого чиновницького суду (за байками Є. Гребінки). Аналіз творів

6. Роздуми поета про майбутнє життя у баладі Є. Гребінки «Човен». Аналіз твору

7. Урок на тему: Євген Гребінка. Біографія. Байка «Ведмежий суд»

8. Урок на тему: Є. Гребінка. «Човен» — одна з перших романтичних балад в українській літературі

9. Урок на тему: Є. Гребінка. Життєвий і творчий шлях письменника. Байка «Ведмежий суд». Судді — типові образи чиновників

10. Урок на тему: Є. Гребінка. «Пшениця», «Рибалка», «Горобці та вишня», «Будяк та коноплиночка»

11. Урок на тему: Література українського романтизму. П. Гулак-Артемовський «Рибалка», Є. Гребінка «Українська мелодія», М. Костомаров «Соловейко».

12. Урок на тему: Судді та підсудки — типові образи чиновників. Облудність доносу Лисиці. «Човен» — одна з перлин романтичних балад

13. Урок на тему: Тема. Євген Гребінка. «Ведмежий суд». Оригінальна самобутність твору. Несправедливість, крутійство судових чиновників; безсоромне грабування трудового народу.