Байки Бориса Грінченко. Аналіз творів, українська література

Байки Бориса Грінченко. Аналіз творів, українська література

Усі ми знаємо Бориса Грінченка як чудового поета та письменника, але небагато хто знає, що крім прози та віршів він писав також і байки.
Мені завжди подобалися байки, тому що вони є дуже цікавими за своєю будовою та змістом. Тільки у байках для розкриття найнеприємніших людських вад використовується художній засіб алегорії, тобто надання тваринам чи іншим предметам людських рис. Байки ж Грінченка є вдвічі цікавими для мене, адже в їх основі завжди народна мудрість. Ось, наприклад, у байці «Кури та ластівка» за основу автор узяв прислів’я «Біга, як курка з яйцем». Ця байка є моєю улюбленою, адже вона завжди актуальна. Дуже часто люди ставляться до повсякденних дрібниць із величезною увагою, не приділяючи іноді уваги справді серйозним речам. Автор у своїх байках підкреслює це. Борисові Грінченкові вдавалося так глибоко проникати у внутрішній світ людини, показуючи й висміюючи її найголовніші негативні риси, що мені іноді здається, що він був справжнім психологом.
Неповторність байок цього письменника полягає також у їх влучності, адже недарма головними героями своєї байки він обрав саме курку та ластівку. Автор через образи тварин та птахів показує людям їх самих та наголошує на тому, що іноді ми поводимося так само, як і брати наші менші. Наші постійні пусті турботи автор порівнює з надмірним піклуванням курки коло яйця. Мабуть, робить він так тому, що воно є дуже звичайним і в ньому немає нічого особливого, а курка, що уособлює, на мою думку, людину, дарма так ним пишається та про нього піклується.
Байки Б. Грінченка дуже мені подобаються, тому що вони розкривають нам очі на наші власні вади й допомагають зробити відповідні висновки.

Байки Бориса Грінченко. Аналіз творів, українська література

Повернутися на сторінку Українська література

Повернутись на сторінку Борис Грінченко

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *