Заняття 48. Тема. Маленькі помічники. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Заняття 48. Тема. Маленькі помічники. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Програмовий зміст: удосконалювати уміння складати невеликі розповіді з власного досвіду (за допомогою запитань вихователя), правильно будувати речення, вживати іменники з прийменниками; стимулювати дітей супроводжувати свої дії відповідними словесними поясненнями; розвивати зв’язне мовлення, увагу; виховувати працьовитість, охайність.

Словник: збагачувати словник дітей словами: одяг, взуття, іграшки, посуд, скло.

Матеріал: дзеркальце, віник, ганчірка, щітка, швабра, відро, одяг, взуття, іграшки, посуд, предметні картинки знарядь праці помічника вихователя, стіл.

Хід заняття 48. Тема. Маленькі помічники. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

— Діти, хто це прийшов до нас у гості? (Сонячний зайчик.)

— Чому його назвали сонячним? (Він — від сонечка.)

— А як він до нас потрапив? (Через вікно.)

— Чому сонечко і сонячний зайчик можуть потрапити через вікно? Розкажіть, яке вікно? (Зі скла, прозоре, чисте.)

— Так, вікна у нас чисті. А хто їх помив? (Наша Ірина Анатоліївна.)

— Подивіться на ці предмети і скажіть, що допомагає їй у праці?

(Серед різних предметів діти відбирають знаряддя праці помічника вихователя і називають їх).

— Сонячний зайчик пропонує пограти в гру «Що роблять цим предметом?». Для цього треба правильно скласти речення.

Гра «Що роблять цим предметом?»

Вихователь показує знаряддя праці.

Діти складають речення: «Віником підмітають підлогу»; «Ножем ріжуть хліб».

— Давайте розкажемо сонячному зайчикові, як працює наша Ірина Анатоліївна.

— Як звати нашого помічника вихователя?

— Що вона робить?

— Як стає у нас в групі після її роботи?

(Діти складають розповідь із 2–3 речень.)

— Давайте тепер пограємось із зайчиком.

Гра «Спіймай сонячного зайчика»

Сонячний зайчик хоче дізнатися, як ви допомагаєте своїй Ірині Анатоліївні.

Дидактична гра «На свої місця»

Діти кладуть усі речі на свої місця і називають, що і куди поклали: взуття — на підставку, одяг — у шафу, іграшки — на полиці тощо.

— Сонячний зайчик хоче дізнатися, що це стоїть на столі? (Посуд.)

— А чи вмієте ви сервірувати стіл?

— Давайте приготуємо стіл до обіду.

(Діти розставляють посуд і супроводжують дії словесним поясненням: «Я ставлю глибоку тарілку. Я кладу столову ложку».)

— Молодці, діти! Ви вмієте допомагати.

Сонячному зайчикові час вертатися додому. Він хоче з вами попрощатися.

(Діти прощаються із зайчиком.)

Заняття 48. Тема. Маленькі помічники. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі

Читайте також:
