• Гороскоп 2016

Заняття 30. Тема. У квітнику. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Заняття 30. Тема. У квітнику. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Програмовий зміст: розширювати уявлення дітей про рослини, які цвітуть у квітнику; навчати визначати основні частини будови рослини — стебло, листя, квітка; складати квітку з частин; закріплювати навички вживання іменників із прийменниками; формувати уміння описувати квітку за допомогою запитань вихователя, розповідати невеликі вірші; розвивати зв’язне мовлення, увагу, логічне мислення; виховувати любов до природи, охайність.

Словник: збагачувати словник дітей словами: айстри, жоржини, чорнобривці, різнокольорові.

Матеріал: кошик; метелик-іграшка; картинки із зображенням квітів, розрізані на частини; квіти з паперу; шапочки.

Хід заняття 30. Тема. У квітнику. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

(Діти з вихователем підходять до квітника.)

— Подивіться, тут якийсь кошик.

Давайте подивимося, що там. Що це? (Метелик.)

— Який він?

— Який у нього настрій? Чому метелик може сумувати?

Мабуть, злий вітрюган налетів на квітник і зламав усі квіти. Давайте допоможемо метеликові та складемо квіти.

Дидактична гра «Склади квітку»

— Розкажіть, що є у квіточки?

(Діти називають будову квітки.)

— Подивіться, який у нас гарний квітник. Які квіти ви тут бачите?

(Діти називають квіти: айстри, жоржини, чорнобривці.)

— А якого кольору квіти у квітнику?

— Можна сказати, що вони різнокольорові.

Метелик хоче дізнатися, чи знаєте ви віршики про ці квіти? (Діти декламують вірші.)

Айстри

Айстри —
Зірочки барвисті.
Наче осені
Намисто.

Чорнобривці

Чорнобривців
Карий цвіт
Зачаровує весь світ.

Жоржини

Всміхаються до сонечка
Яскравії жоржини,
Червоні, жовті, білі
В них квіточки-голівки.

— Метеликові дуже сподобалося. Подивіться, як він крильцями замахав і пропонує пограти у гру.

Дидактична гра «Де заховався метелик?»

(Метелик біля жоржини, за айстрою, під чорнобривцями тощо.)

Гра-хоровод

Пішли діти в квітничок квіточки збирати.
Жовті, сині, білі — на вінок зривати.
Квіточки зривали, віночки звивали
Віночки звивали — на голівку клали.
Як сплели віночки, завели таночки.

— А тепер метелик хоче перетворити вас на квіточки. Він торкнеться до вас крильцями, і ви станете квіточками. І розкажете нам, які ви квітки.

(Діти одягають шапочки (за вибором).)

Запитання для опису

— Як ти називаєшся?

— Що у тебе є? Ти велика чи маленька квітка?

— Які в тебе листочки? Якого ти кольору?

— Що ти любиш?

(Вихователь розкидає змішані паперові квіти жоржин, айстр, чорнобривців.)

— Ой, злий чарівник розкидав усі квіти, а нам потрібно зібрати для метелика три букети із жоржин, айстр і чорнобривців.

(Діти збирають квіти, складають букети.)

— Які квіти в цьому букеті? А в цьому?

— Давайте подаруємо ці квіти метеликові.

— Метелик махає нам крильцями, прощається з нами. Що ми скажемо метеликові? («До побачення!»)

Підсумок

— Чи сподобалося вам у квітнику?

Заняття 30. Тема. У квітнику. Розвиток мовлення. Друга молодша група в дошкільному навчальному закладі

Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі
