Заняття 16 Тема. У країну Чистоти. Розвиток мовлення. Середня група в дошкільному навчальному закладі

Заняття 16. Тема. У країну Чистоти. Розвиток мовлення. Середня група в дошкільному навчальному закладі

Програмовий зміст: удосконалювати навички утворювати дієслова, в яких за допомогою префіксів передається значення закінченої дії; формувати навички вживання дієслів наказового способу з часткою хай (нехай); стимулювати вживання повних речень; розвивати логічне мислення; виховувати акуратність, охайність, бажання бути завжди чистим.

Матеріал: Мийдодір; лялька Бруднуля; малюнки із зображенням гігієнічних процедур; предмети індивідуального користування: гребінець, рушник, мило тощо.

Хід заняття 16. Тема. У країну Чистоти. Розвиток мовлення. Середня група в дошкільному навчальному закладі

Вихователь. Діти, сьогодні ми з вами вирушаємо у Країну Чистоти.

У країну Чистоти
Підемо всі — і я, і ти.
Та в Країну Чистоти
Тільки чистим можна йти.
Щоб піти у цю країну,
Чисто вимиємося з милом.
Одяг весь свій поперем,
Попрасуєм й одягнем.
Скрізь порядок наведем!
Чисті іграшки візьмем.
(Діти імітують рухи.)

(З’являється Мийдодір.)

Я великий Умивальник,
Я великий Мийдодір.
Умивальників начальник.
Та мочалок командир.
Діти, є Бруднулі в вас?

Вихователь. А хто такі Бруднулі? (Відповіді дітей.)

Вихователь. Що потрібно зробити, щоб подружитися з Мийдодіром?

Я буду називати слова — дії, які підказують, що робити, а ви будете називати слова — дії, які говорять, що зробити:

митися — помитися, вмитися;

купатися — викупатися, покупатися;

прати — випрати, попрати, перепрати;

одягатися — одягнутися, переодягнутися;

чесатися — причесатися, зачесатися, начесатися.

Вихователь. В яких казках чи оповіданнях є Бруднулі?

Діти. «Мийдодір», «Вереда».

(Вихователь звертає увагу дітей на ляльку Бруднулю, яка сидить в ігровому куточку.)

Вихователь. Діти, погляньте, серед наших іграшок є Бруднуля. Давайте спробуємо їй наказати, що слід зробити, щоб жити у Країні Чистоти.

Хай умиється!
Нехай причешеться!
Нехай відвідає перукаря.
Хай зав’яже шнурки.

Фізкультхвилинка

Встало вранці ясне сонце, зазирнуло у віконце,
Ми до нього потяглися, за промінчики взялися.
Будем дружно присідати, сонечко розвеселяти.
Встали-сіли, встали-сіли, бачите, як звеселіли.
Стало сонце танцювати, нас до танцю припрошати.
Нумо разом, нумо всі, потанцюймо по росі.

Вихователь. А тепер давайте складемо правила, яких необхідно дотримуватись у Країні Чистоти.

(Діти один за одним беруть малюнки і реченнями висловлюють свої міркування про зображене.)

• Щоранку вмивайся.

• Зуби треба чистити вранці й увечері.

• Зрізай нігті на руках і ногах.

• Спи в окремому ліжку у спеціальному одягу для спання.

Вихователь. Королева Чистоти залишила нам загадки. Якщо ми їх відгадаємо, то відгадки залишаться у нас.

• Зуби є, а рота немає. (Гребінець.)

• Висить, теліпається, всі за нього хапаються і втираються. (Рушник.)

• Мию, мию, без жалю, мию там де брудно,

• А купатись не люблю, бо від цього худну. (Мило.)

Підсумок

Вихователь. Ці подарунки-відгадки залишаються у нас.

Дорогі мої малята,
Мийте руки, мийте шию.
Мийте ноги і лице.
Це здоров’я принесе.

Заняття 16. Тема. У країну Чистоти. Розвиток мовлення. Середня група в дошкільному навчальному закладі

Повернутися на сторінку Заняття в дошкільному навчальному закладі
