УРОК 9-10. Тема. Сюжетні композиціїз рослинних форм. Створення колективних сюжетних композицій з природного матеріалу. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

УРОК 9-10. Тема. Сюжетні композиціїз рослинних форм. Створення колективних сюжетних композицій з природного матеріалу. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

Мета: продовжувати формувати інтерес до роботи з природними матеріалами; вчити учнів зберігати природні форми в ході виготовлення виробу; розвивати вміння підбирати матеріал відповідної форми і кольору для поєднання у виробі; виховувати художній смак та охайність у роботі з природним матеріалом.

Обладнання: засушені листки різних форм, клей ПВА, пензлі, картон світлих тонів, зразки виробів.

ХІД УРОКУ 9-10. Тема. Сюжетні композиціїз рослинних форм. Створення колективних сюжетних композицій з природного матеріалу. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

І. Організація класу

Учитель
Золоті листочки в повітрі кружляють,
їм не хочеться на землю лягати…
Діти в класі за парти сідають,
їм все треба і вміти, і знати.

II. Повідомлення теми і мети уроку

III. Мотивація навчальної діяльності

1. Відгадування загадки.

Довгі вуха, куций хвіст,
Невеличкий сам на зріст.
На городі побував,
Там капусту куштував.
Довгі лапи: скік та скік.
Ми погнались, а він втік.
(Зайчик)

2. Уявна подорож казкою «Колобок».
• Кого першого у лісі зустрів Колобок?
• А хто був другим? Третім? Четвертим?
• Отже, у своїй майстерні «Природа і фантазія» ми будемо виготовляти казкового персонажа із казки «Колобок» — зайчика.

3. Хвилинка природознавства.
• Діти, а що цікавого ви знаєте про цю лісову тварину — зайця? (Відповіді дітей.)
• Які казки про зайчика вам відомі?
• Як ви гадаєте, чи справедливим є вислів «втіка, немов заєць»? Чому?
• Послухайте вірш В. Бутрім «Зайці».

В полі, в лісі проживають,
А хаток своїх не мають
Довговухі стрибунці.
Сірі й білі є зайці.
Зимня шубка в них густіша,
Навіть в сірого — світліша,
Зовсім біла в біляка —
Гарна, тепла і м’яка!
Взимку від лисиць тікають,
їстоньки собі шукають:
Обгризають верболіз,
Кору кленів і беріз.

IV. Планування наступних дій, відбір матеріалів та інструментів

1. Робота з підручником.
2. Повторення правил роботи з ножицями.
3. Відбір листочків горобини різних форм і розмірів для силуета зайчика, для лап, хвостика, вух — короткі листочки видовженої форми.
4. Підбір гілочок туї для кущів (навколо фігури зайчика).

V. Фізкультхвилинка

Сірий зайчик сів і жде,
Спритно вушками пряде.
Зимно зайчику сидіти,
Треба трошки пострибати.
Скік-скок, скік-скок, скік-скок,
Пострибавши — відпочити.

VI. Практична діяльність учнів
Виготовлення зайчика за технологічною карткою.

VII. Аналіз учнівських робіт

VIII. Підсумок уроку
• Чого навчалися на уроці?
• Що розповідатимете про цей урок удома?

IX. Прибирання робочого місця

УРОК 9-10. Тема. Сюжетні композиціїз рослинних форм. Створення колективних сюжетних композицій з природного матеріалу. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

Повернутися на сторінку Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас
