УРОК 9. Тема. Світ професій «людина — людина». Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас

УРОК 9. Тема. Світ професій «людина — людина». Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас

Мета: ознайомити учнів із професіями, які належать до сфери «людина — людина», творчо використовувати набуті знання; спонукати до відповідної оцінки та самооцінки вчинків; розвивати вміння спілкуватися; виховувати доброзичливість, співчуття, повагу до людей праці.

Обладнання: кросворд, індивідуальні картки, малюнки, картон, ножиці.

ХІД УРОКУ 9. Тема. Світ професій «людина — людина». Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас

I. Організація класу

Всі почули ви дзвінок,
Він покликав на урок.
Кожен з вас приготувався,
На перерві постарався.
Тож і ми часу не гаймо,
Наш урок розпочинаймо.

II. Актуалізація опорних знань

1. Бесіда.
— Діти, сьогодні ми з вами поговоримо про професії ваших батьків. Де і ким вони працюють? (Відповіді дітей)

2. Розгадування кросворду (за малюнками із зображенням представників певних професій).

626

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Діти, а хотіли б ви на мить стати дорослими? Лівіть собі, ким ви будете працювати. Яку професію ви виберете? Хто скаже, ким він себе уявляє? (Відповіді дітей)
— Це ви собі уявляєте. А ми пограємо з вами в ігри, де ви зможете насправді попрацювати продавцем у магазині, лікарем у лікарні, перукарем у перукарні.

IV. Робота над новим матеріалом
— Ким би ви не працювали, вам потрібно їхати на роботу. Тому перша зустріч відбудеться з водієм. (Обираємо.) Ну що ж, сідай ось тут, це буде твоє місце, і запрошуй пасажирів до салону.

Водій
Зупинка «Школа». Заходьте, будь ласка. (Діти вибирають квитки і заходять до салону. Кожен вибере собі той квиток, у яку гру хотів би пограти.)

Учитель
Ідуть пасажири — в них халати гарні. Не баріться, виходіть, кому до лікарні.

Водій
Зупинка «Лікарня». (Виходять діти, в яких є квиток із зображенням лікарні. Домовляються між собою і починають гру.)

1 учень — лікар;
1 учениця — медична сестра;
1 учень — хворий.

Діти складають діалог.

Учитель
Подорожуємо далі. А щоб веселіше було подорожувати, відгадайте загадку.

Все у ньому ми купуємо:
І цукерки, й шоколад,
Молоко і хліб духмяний,
Печиво і мармелад.
Де це все можна купити? (Умагазині)

Водій
Зупинка «Магазин». (Виходять діти, розігрують діалог «Продавець — покупець».)

Водій.
Обережно, двері зачиняються.

Учитель.
Поїхали далі з піснею!
Віка книжечку купила, Віка книжечку відкрила, Віка пісню заспівала, Віка книжку прочитала.

Водій.
Зупинка «Бібліотека». Кому до бібліотеки, виходьте, будь ласка. (Виходять діти, розігрують діалог «Бібліотекар — книголюб».)

Водій.
Обережно. Двері зачиняються.

V. Фізкультхвилинка

Водій.
Зупинка «Школа». (Виходять діти, розігрують урок трудового навчання разом з учителем.)

VI. Практична робота
Діти поділяються на групи та вирізають за шаблоном із кольорового паперу ті знаряддя, які вони використовували під час гри.
Повторюються правила роботи з ножицями (див. урок 1).

VII. Підсумок уроку

— Хто сьогодні отримав задоволення від своєї праці на уроці?
— Хто працював не на повну силу?
— Спробуйте оцінити свою діяльність за допомогою нашої «шкали оцінювання».
— Підготуйте на наступний урок картон, ножиці, кольоровий папір.

УРОК 9. Тема. Світ професій «людина — людина». Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас

Повернутися на сторінку Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас
