УРОК 9. Тема. Відображення рослинних форм у композиціях. Способи компонування рослинних форм. Конспекти уроків трудового навчання, 3 клас

УРОК 9. Тема. Відображення рослинних форм у композиціях. Способи компонування рослинних форм. Конспекти уроків трудового навчання, 3 клас

Мета: прищеплювати учням знання, навички та практичні вміння у роботі з природними матеріалами; розвивати естетичні почуття, пізнавальні інтереси; виховувати відповідальність за доручену справу, охайність, взаємодопомогу.

Обладнання: папір, картон, клей, насіння клена та ясена, ножиці, ілюстрації осінньої тематики.

ХІД УРОКУ 9. Тема. Відображення рослинних форм у композиціях. Способи компонування рослинних форм. Конспекти уроків трудового навчання, 3 клас

I. Організація класу

1. Перевірка готовності до уроку.

2. Привітання.

3. Упорядкування робочих місць.

II. Новий матеріал

1. Оголошення теми та мети уроку.
— Послухайте вірші і скажіть, про яку вони пору року?

Потемніли крони сосен,
Тихо сіються дощі,
Оголила тепла осінь
І дерева, і кущі.
І тепер здаля помітні
Гнізд воронячих шапки,
Зникли птахи перелітні —
Гуси, іволги, шпаки.
У гіллі синиця тенька,
Лущить зерна цілий день,
І від білочки опеньки
Поховалися за пень.

— Так, це осінь. А яке почуття навіває на вас цей вірш? Чому?
— Послухайте інший вірш.

Прийшла дівчина до хати У
зялась хазяйнувати:
Вправно скриню відімкнула
І яскраво ліс вдягнула.
У садах, гаях блукає,
Жовті шати одягає,
Золотисту стелить постіль —
Жде сестрицю білу в гості.

— А яке почуття викликав у вас другий вірш? Чому? (Відповіді дітей.)
— Так. Різні вірші, різні малюнки, а пора року — одна. (Малюнки на дошці.)
Сьогодні на уроці ми спробуємо зберегти чарівність літа, яке вже давно минуло, та яскравість осені.
Як ви гадаєте, як це можна зберегти? (Умалюнках, у виробах із природного матеріалу)

2. Вступна бесіда.
— Протягом місяця ви збирали та сушили лісові та польові трави, гілочки дерев, голівки квітів, насіння з гарбузів, кавунів, кленів. Все це потрібно буде нам на уроці. Живу природу можна відображати в декоративних композиціях. Для цього використовують рослини насичених кольорів, різних форм, із різноманітними квітами.
Ви можете зробити композицію за зразком (зразки висять на дошці), а можете — за власним бажанням.

III. Демонстрація та аналіз зразка

1. Інструктаж із техніки безпеки.
— Які навчальні речі та інструменти вам знадобляться?
— Як правильно користуватися ножицями?
— Чого потрібно дотримуватися під час роботи з клеєм?
— Деякі рослини або стебелини рослин можна закріпити металевим дротиком.

2. Порядок виконання роботи.
• Шаблони, які лежать у вас на партах, обведіть на аркуші кольорового
паперу (форму діти обирають самостійно —
• Скомпонуйте аплікаційну композицію із трав та квітів.
• Усі частини викладіть на парті.
• Закріпіть клеєм.
• Зверху закрийте аркушем паперу та покладіть під гніт.

IV. Фізкультхвилинка

Буратіно потягнувся,
Раз прогнувся, два прогнувся.
Руки в сторони розвів —
Мабуть, ключика згубив.
А щоб ключик той дістати,
Треба нам навшпиньки встати.
Всі за парти посідали,
Знову вчитися почали.

V. Практична робота учнів
Учні виконують роботу, а вчитель індивідуально допомагає окремим учням.

VI. Виставка та оцінювання робіт

1. Аналіз робіт.
— Ви сьогодні гарно працювали, уважно мене слухали, і вас вийшли чудові композиції.
Аналогічні композиції з рослинних форм можна зробити на тканині, а також на дисках платівок.
— Яка робота вам сподобалася найбільше?
— Які ви помітили недоліки, помилки?

2. Оцінювання.

VII. Підсумок уроку
— Що ми робили сьогодні на уроці?
— Що таке аплікація?
— З яких матеріалів можна зробити аплікацію?

Яскраві пелюстки
І запах пречудовий.
І хочеться усім
Побачити їх знову!

— Хай ваші рослинні композиції зігрівають вас взимку або радують того, кому ви їх подаруєте.

УРОК 9. Тема. Відображення рослинних форм у композиціях. Способи компонування рослинних форм. Конспекти уроків трудового навчання, 3 клас

Повернутися на сторінку Конспекти уроків трудового навчання, 3 клас
