УРОК 69. Тема. Робота з дитячою періодикою — це цікаво!, уроки читання 4 клас

УРОК 69. Тема. Робота з дитячою періодикою — це цікаво!, уроки читання 4 клас

Мета: привчати учнів до читання періодичної преси; виховувати інтерес до матеріалу, вміщеного в журналі «Барвінок», у газетах «Долонька» та «Казковий вечір»; розвивати творчі здібності, кмітливість, допитливість.

Обладнання: підшивка журналів «Барвінок»; газети «Долонька» (в кожного учня); «Казковий вечір» (сторінка на парті).

Тип уроку: урок позакласного читання.

ХІД УРОКУ 69. Тема. Робота з дитячою періодикою — це цікаво!, уроки читання 4 клас

І. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка читацьких щоденників.

2. Захист читацького формуляра.
1) Які книги прочитали упродовж останніх 2 тижнів?
2) Яка з них найбільше сподобалась?
3) Які дійові особи найбільше вразили?
4) На кого з них хотіли б бути схожими? Чому?
5) Кого з героїв засуджуєте? Чому?

II. Повідомлення теми уроку. Робота з дитячою періодикою

1. Огляд виставки журналів і дитячих газет «Казковий вечір», «Долонька».

2. Розповідь вчителя.
— Для всебічного розвитку творчих здібностей кожної людини необхідно читати періодичну пресу, дивитися телевізор. Одним з таких інформаційних друзів для уннів є журнал «Барвінок». Він виходить щомісяця, друкується українською мовою. Заснований у 1928 році.

«Барвінок» розповсюджується у кожному населеному пункті України. Також надходить до Австралії, Канади, Німеччини, Польщі, Словаччини, США, Росії, Білорусії та інших країн близького і далекого зарубіжжя. Діток-читачів журналу лагідно називають «барвінчатками».
Коли ми здійснимо подорож сторінками журналу, я впевнена, у вас виникне бажання передплатити його і теж стати барвінчатами.
Учні отримують різні номери журналу «Барвінок».

3. Самостійний огляд журналів.
— Які розділи і рубрики є в журналі?
1) Календарик-нагадайлик.
2) Казковий серіал.
3) Подорож у країну Мудрагелію.
4) Народні рецепти здоров’я.
5) Перехрестя веселих забав.
6) 3 торбинки дядечка Запитайлика.
7) Кросвордний крос.
8) Наш скарб — рідна мова.
9) Будьмо здорові разом!
10) Розкажи про рідну природу
11) Веселий кіт: завдання Мудрила та Рдумортиха.
Кожний учень обирає собі окремий розділ і робить коротке повідомлення, про що йдеться в кожному розділі, даючи відповіді на запитання вчителя.
— Який розділ нагадує про обрядові, релігійні свята в даному місяці?
— Який розділ вмішує найбільше матеріалу?

4. Ерудит-лото.

Тести

1) Яку пташку врятувала від загибелі Дюймовочка?
а) Жайворонка;
б) ластівку;
в) синичку.

2) Що несла Червона Шапочка бабусі?
а) Пиріг і горщечок масла;
б) пиріг і цукерки;
в) пиріг і яблуко.

3) Кому належать слова, вишиті на поясі: «Коли злий буваю, то сімох убиваю»?
а) Хороброму кравчикові;
б) людожерові;
в) Карабасові Барабасу.

4) У якій казці ковбаса сама смажилась на сковорідці?
а) «Хлопчик-мізинчик»;
б) «Русалонька»;
в) «Химерні бажання».

5) Які квіти вирощували Кай і Герда?
а) Фіалки;
б) троянди;
в) герань.

6) Що любив поїсти король тієї країни, де жив Кіт у чоботях?
а) Смажених куріпок;
б) смажених поросят;
в) смажених кроликів.

7) Через скільки перин і пуховиків принцесу муляла горошина?
а) 12 перин і 12 пуховиків;
б) 20 перин і 20 пуховиків;
в) 12 перин і 20 пуховиків.

8) На якому музинному інструменті грав пес?
а) На скрипці;
б) на барабані;
в) на гітарі.

9) Скільки братів було у Елізи в казці «Дикі лебеді»?
а) 10;
б) 12; в) 11.

10) Кому зашкодило веретено?
а) Злій Феї;
б) Дуремарові;
в) королівні.
Учні дають відповіді на ці запитання, використовуючи журнали «Барвінок», «Казковий вечір».

5. Гуморески з рубрики «Веселий кіт».
1) — Чому плачеш?
— Упав і штани забруднив.
— Припини, штани можна зняти і витріпати.
— Щойно батько так і зробив, але не знімаючи штанів з мене.
2) — Васильку, чому ти несеш щоденник на підпис дідусеві?
— Він воював і його ніпим не налякаєш.
3) — Андрійку, тебе мати шукає,— каже Оля.
— Піди дізнайся, навіщо.
— Для чого?
— Якщо їсти, то скажи, що я тут, а якщо щось робити, то скажеш, що мене тут немає.

6. Кросвордний крос.
Самостійне розгадування кросвордів із газет і журналів.

7. «Ребусинія».
100ляр робить 100ли,
100 100лярів — по 100 100лів.
Оби2 — майсЗ!

8. Відгадайте ім’я.

Про вишеньки-черешеньки
Писала, про спілі,
Чого вони так високо
Виросли на гіллі.
Як же звати українку,
Невмирущу в часі,
Що її вірші любили
Ще з дитячих ясеЛ?

Прочитай з кінця, будь ласка,
Виділене слово,—
Й відгадаєш цю загадку
Ти обов’язково.

9. Читання та розв’язування інших завдань із журналів і газет.

III. Підсумок уроку
— Чи сподобалась вам зустріч із виданнями періодичної преси?
— Який розділ і чому був для вас найцікавішим?
— Що слід зробити, щоб стати барвінчатами?
— Журнал «бажає» вам стати розумними читачами, що дуже допоможе вам у подальшому навчанні. Народна мудрість стверджує: «Читання — основа навчання».

VI. Домашнє завдання
Зробити огляд газети «Долонька». Написати поезію чи скласти кросворд і надіслати в редакцію до газети.

УРОК 69. Тема. Робота з дитячою періодикою — це цікаво!, уроки читання 4 клас

Повернутися на сторінку Конспекти уроків читання 4 клас
