УРОК 68. Тема. Як у звичайному відкрити незвичайне, прекрасне? М. Сингаївський «Веселка на долоні». Л. Біленька «Казка неба». В. Чухліб «Пісня тоненької очеретини», уроки читання 4 клас

УРОК 68. Тема. Як у звичайному відкрити незвичайне, прекрасне? М. Сингаївський «Веселка на долоні». Л. Біленька «Казка неба». В. Чухліб «Пісня тоненької очеретини», уроки читання 4 клас

Мета: вчити придумувати і виконувати творчі види завдань; розвивати творчу уяву, образне мислення; збагачувати мовлення учнів епітетами, порівняннями, метафорами; виховувати любов до поетичного слова.

Обладнання: картини із зображенням куточків різних краєвидів.

ХІД УРОКУ 68. Тема. Як у звичайному відкрити незвичайне, прекрасне? М. Сингаївський «Веселка на долоні». Л. Біленька «Казка неба». В. Чухліб «Пісня тоненької очеретини», уроки читання 4 клас

І. Актуалізація опорних знань

1. Розчитування.
Виразне читання поезій із збірок поезій В. Симоненка (у кожного учня на парті — збірка).
— Що стало поштовхом до творчості в Анатолія Камінчука? (Краса рідної природи.)
Учні вибірково дають відповіді на запитання рядками твору «Як я став письменником»?

2. Розгляд картин із пудовими краєвидами природи рідного краю.
— Візьміть перо і спробуйте передати поетично свої емоції, настрій, які ви відчули під час розгляду даних картин. Відтворіть їх на папері у вигляді поетичних рядків.

3. Зачитування складених поезій за даними картинами.

II. Повідомлення теми уроку
— Поезії, які ми опрацюємо на цьому уроці, можна назвати кольоровими. Послухайте їх і доведіть, що це саме так.

III. Виразне читання поезій М. Сингаївського «Веселка на долоні» та Л. Біленької «Казка неба» підготовленими учнями

1. Самостійне питання поезій за варіантами.
1) Зробити на дошці виписки з творів.

Що ми бачимо?Що ми чуємо?
веселку вишневу,співучі гаї
синю чи малинову
коні
синій луг

2) Якими видалися білі хмаринки в небі?

2. Повторне голосне читання поезій. Визначення порівнянь, епітетів.

3. Порівняти кольори обох поезій.

«Веселка на долоні»«Казка неба»
синій лугпухнаті
барвиста веселкалілуваті
вишнева, синя, малиновабілі хмаринки

— Що спільне і що відмінне у поезіях?

4. Фізкультхвилинка.

5. Гра «Ланцюжок».
Дібрати до слів небо, шари «кольорові» епітети.

IV. Робота над твором «Пісня тоненької очеретини»

Словник: очерет, мешканці, шана.

1. Виразне читання вірша підготовленим учнем. Перед читанням твору — запитання для всіх:
— Який жанр цього твору ?

2. Робота над художніми засобами твору.
1) Знайти синоніми, епітети.
2) Виразне читання питальних та окличних речень.
3) Робота по групах.

1 група. Читання за особами.
2 група. Переказ прочитаного.
3 група. Придумати продовження казки.

4) Бесіда.
— Яка головна думка твору?
— Який жанр твору?
— Хто допоміг очеретині знайти свою співучу пір’їну?
— Кому з дійових осіб відповідає прислів’я: «Не хвали сам себе, нехай тебе люди похвалять»?
5) Переказ казки з продовженням.
6) — Як можна пояснити прислів’я: «Кожен найменший колосок має власний голосок»?
7) — Як у звичайному можна відкрити прекрасне?

V. Підсумок уроку
— Які ілюстрації або кадри мультфільму ти створив би до твору «Пісня тоненької очеретини»?

VI. Домашнє завдання
Намалювати ілюстрацію до твору. Переказувати прочитану казку близько до тексту.

УРОК 68. Тема. Як у звичайному відкрити незвичайне, прекрасне? М. Сингаївський «Веселка на долоні». Л. Біленька «Казка неба». В. Чухліб «Пісня тоненької очеретини», уроки читання 4 клас

Повернутися на сторінку Конспекти уроків читання 4 клас
