Урок 67. Тема. Тематичне оцінювання, українська література 5 клас

Урок 67. Тема. Тематичне оцінювання, українська література 5 клас

Мета: виявити рівень знань, умінь і навичок учнів з метою їхньої корекції; розвивати образне і логічне мислення, пам’ять, зв’язне мовлення, вміння порівнювати явища й образи, аргументовано висловлювати свою думку щодо прочитаного; виховувати кращі людські якості, прагнення до добра й краси, гармонійних взаємин із природою.

Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь і навичок.

Обладнання: тестові завдання.

Теорія літератури: оповідання, герой художнього твору, порівняння, тема, головна думка, пейзаж, портрет, описи різних видів.

ХІД УРОКУ 67. Тема. Тематичне оцінювання, українська література 5 клас

І. Мотивація навчальної діяльності
Повідомлення теми й мети уроку.

II. Інструктаж до проведення контрольної роботи

III. Виконання тестових завдань

І варіант

I—ІІ рівні
(Кожна правильна відповідь — 1 бал.)

1. Лось із однойменного оповідання Є. Гуцала загинув через:
а) заїжджого мисливця-браконьєра;
б) рідного дядька дітей — рятівників лося;
в) електричний струм високовольтної лінії.

2. Продовжте речення:
Грудочка землі в однойменному вірші В. Симоненка — це…

3. З’ясуйте, з якого твору цей опис. Назвіть його вид і найяскравіший художній засіб.
Блищить луг міріадами росяних крапель. Прямо подивишся — блакитним сяє, відхилишся — голубим світиться, присядеш — рожевим заблищить. Павутина мереживом висить на кущах.

III рівень
(Кожна правильна відповідь — 2 бали.)

1. Порівняйте образи Степанка з оповідання Л. Смілянського «Лідер», Ігорка з оповідання А. Давидова «Рятували Конотоп», хлопчиків-підберезників з оповідання Є. Гуцала «Лось» та двох хлопчиків з однойменного вірша В. Бровченка.
2. Чого, на вашу думку, можна повчитися людям у качки Кривенької з оповідання В. Близнеця.

IV рівень
(Повна, правильна й образна відповідь — 5 балів.)
Напишіть твір-мініатюру «Добро і зло в оповіданнях Є. Гуцала, В. Близнеця, А. Давидова».

 

II варіант

І—ІІ рівні
(Кожна правильна відповідь — 1 бал.)

1. Діти з оповідання Є. Гуцала «Лось» врятували красеня-звіра:
а) прорубавши в кризі доріжку;
б) витягнувши його за роги;
в) прив’язавши його до своєї коняки.

2. Допишіть речення.
Відомий український поет Д. Павличко визначає у своєму вірші як одну з найбільших цінностей у людському житті — …

3. З’суйте, з якого твору цей опис. Назвіть його найяскравіший художній засіб.
Кругленький, як підпалок, з підпалкуватим, добре випеченим обличчям, в розтоптаних, з довгими халявами, чоботях, в яких тонув мало не по пояс, дядько зупинився поряд із дітьми.

ІІІ рівень
(Кожна правильна відповідь — 2 бали.)

1. Порівняйте образи дідуся з оповідання А. Давидова «Рятували Конотоп», бабусі Гані з оповідання В. Близнеця «Кривенька», батька й матері Степанка з оповідання Л. Смілянського «Лідер», дядька Шпичака з оповідання Є. Гуцала «Лось».
2. Чого, на вашу думку, можна навчитися людям у голуба Лідера, героя однойменного оповідання Л. Смілянського.

ІV рівень
(Повна, правильна й образна відповідь — 5 балів.)
Напишіть твір-мініатюру «Які ідеї щодо вирішення екологічних проблем рідного краю підказали мені твори українських письменників».

IV. Підсумок

Урок 67. Тема. Тематичне оцінювання, українська література 5 клас

Повернутися на сторінку Конспекти української літератури 5 клас
