Урок 67 (письмо). Тема. Велика буква П («пе»). Написання імен з великої літери, уроки навчання грамоти 1 клас

Урок 67 (письмо). Тема. Велика буква П («пе»). Написання імен з великої літери, уроки навчання грамоти 1 клас

Мета: вчити дітей писати велику букву П («пе»), закріплювати вміння з’єднувати букви у словах; виконувати звуко-складові моделі; списувати з друкованого шрифту; розвивати усне зв’язне мовлення, збагачувати словниковий запас учнів; розвивати дрібну моторику руки; виховувати у дітей охайність, старанність, дисциплінованість, інтерес до навчання.

Обладнання: каса букв; картки з друкованими і рукописними буквами; фішки для звукових моделей; робочий зошит; плакат «Правильно сиди під час письма».

ХІД УРОКУ 67 (письмо). Тема. Велика буква П («пе»). Написання імен з великої літери, уроки навчання грамоти 1 клас

I. Організаційний момент

II. Повторення вивченого матеріалу

1. Гра «Добери пару»
На дошці виставлені зразки друкованих і рукописних літер.
— Яку з рукописних букв ви вчилися писати минулого уроку?
— Який звук вона позначає на письмі?

2. Гра «Мікрофон по колу»
Учні добирають слова зі звуком [п] у різних позиціях.

3. Промовляння чистомовки вчителем, запис учнями на дошці складів, що повторюються

Пи-пи-пи — яблука… (купи).
Пі-пі-пі — смітинки… (у крупі).

III. Мотивація навчальної діяльності учнів

1. Слухання вірша, відтворення прослуханого

Полінка посуд перемила.
Кімнату підмела сама.
Полінку мама похвалила,
Бо скрізь порядок навела.

— Про кого цей вірш?
— Що ви можете сказати про дівчинку?
— А як ви допомагаєте мамі?

2. Викладання звукової моделі слова Поліна
— Чи можемо ми написати це слово? Чому?

Фізкультхвилинка

IV. Повідомлення теми і завдань уроку
— Сьогодні ви, діти, будете вчитися писати велику букву П («пе»), поєднувати її з іншими літерами. Також повторимо правила вживання великої літери. Поговоримо про те, як ви вдома допомагаєте мамі.

V. Вивчення нового матеріалу

1. Демонстрування зразка букви

2. Порівняння друкованої й рукописної букви П («пе»)

3. Повторення правил сидіння за партою, вимог щодо того, як тримати ручку й розміщувати зошит під час письма
• Правила сидіння за партою
• Розміщення зошита на парті
• Вправи для розвитку м’язів руки
• Як тримати ручку під час письма

4. Пояснення принципів написання букви
— Велика буква Л («пе») складається з трьох елементів: двох довгих прямих, заокруглених унизу, і прямої горизонтальної лінії, що починається з заокруглення.
— Пишемо під рахунок раз і, два-і, і-тпри.

5. Письмо елементів букви в повітрі, на дошці, в зошиті
— У яких вивчених буквах зустрічалися подібні елементи?

6. Письмо букви П («пе») у повітрі, на дошці, в зошиті

Гра «Мікрофон по колу» («Назви ім’я» )

7. Письмо буквосполучення та складів з великою буквою П («пе»)
— Уважно слухайте слова і плескайте в долоні, коли почуєте у слові склад, що тільки-но записали.
Парасолька, півник, праска, плащ, пінгвін, пухкий, пишу, портфель.
— Пригадайте, коли ці слова будуть писатися з великої літери?

Фізкультхвилинка (пальчикова гімнастика)

8. Письмо речень Панас писав. Пилип співав. Поліна спала.
— Доповніть речення новими словами.
— Поясніть вживання великої літери.

Алгоритм написання великої букви П («пe»)

1. Починаємо писати від верхньої міжрядкової лінії

2. Ведемо від верхньої міжрядкової лінії пряму довгу лінію вниз на себе до нижньої рядкової лінії

3. Торкаючись нижньої робочої лінії, заокруглюємо ліворуч

4. Закінчуємо писати близько середини робочого рядка

5. Від початку першого елемента залишаємо відстань, яка дорівнює половині висоти від верхньої міжрядкової до верхньої рядкової лінії

6. Ведемо пряму довгу лінію вниз на себе до нижньої лінії робочого рядка

7. Заокруглюємо праворуч

8. Закінчуємо писати близько середини робочого рядка

9. Відступаємо від початку першого елемента вліво відстань, що дорівнює половині висоти від верхньої міжрядкової до верхньої рядкової лінії

10. Починаємо писати нижче верхньої міжрядкової лінії

11. Заокруглюємо праворуч угору до верхньої міжрядкової лінії

12. Ведемо далі по верхній міжрядковій лінії, торкаючись початку першого і другого елементів

13. Закінчуємо писати від початку другого елемента на відстані, що дорівнює ширині робочого рядка

VI. Розвиток зв’язного мовлення

1. Слухання вірша, утворення словосполучень

Півень півневі співав:
«Я сьогодні рано встав!»
Потім вилетів на пліт —
Заспівав на цілий світ:
«Я співати так люблю,
Що ніколи не просплю!»
Г. Чубач

Півень (який?)…
Півень (щоробить?)…

2. Складання речення зі словом півень, побудова графічної моделі речення

VII. Розфарбовування малюнка

VIII. Підсумок уроку
— Яку букву ви вчилися писати?
— Який звук вона позначає на письмі?
— Прочитайте речення і поясніть уживання великої літери. куПил сін липПи суПана.
— Пригадайте, про кого ви слухали вірш?
— За що мама похвалила Полінку?

Урок 67 (письмо). Тема. Велика буква П («пе»). Написання імен з великої літери, уроки навчання грамоти 1 клас

Повернутися на сторінку Конспекти уроків навчання грамоти 1 клас
