УРОК 6-7. Тема. Аплікація із рослинних форм. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

УРОК 6-7. Тема. Аплікація із рослинних форм. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

Мета: формувати в учнів поняття про аплікацію; вчити характеризувати особливості рослинних форм; розвивати вміння підбирати матеріал відповідної форми і кольору для поєднання у виробі; виховувати художній смак та охайність у роботі з природним матеріалом.

Обладнання: засушені листки різних форм, клей ПВА, пензлі, білий або кольоровий картон світлих тонів, зразки виробів.

ХІД УРОКУ 6-7. Тема. Аплікація із рослинних форм. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

I. Організація учнів до уроку

Учитель
Листячко дубове, листячко кленове
Жовкне і спадає тихо із гілок.
Вітер позіхає, в купу їх згортає
Попід білу хату та на моріжок.
Айстри похилились, ніби потомились,
Сонечка нема. Спатоньки пора!
А квасольки в’ялі до землі припали,
Наче під листочком вогник догора.

II. Повідомлення теми і завдання уроку

III. Робота над темою уроку

1. Вступна бесіда вчителя.
— Діти, коли ви були в осінньому парку, то в дарунок від велетнів-дерев одержали різнобарвні листочки, шишки, каштани, жолуді та насіння. Всі ці дари ви просушили, і на сьогоднішньому уроці ми з вами відкриваємо майстерню чарівниці Осені, де з цього природного матеріалу виготовимо прекрасні вироби.

2. Словникова робота.

Аплікація — це накладання, нашивання, наклеювання матеріалів різної форми на інший матеріал — основу, тло. Слово «аплікація» в перекладі з латини означає «накладання». Аплікація — це один із видів образотворчого мистецтва.

3. Демонстрування зразків різних видів аплікацій.
— Гляньте, які зразки надіслала вам Осінь. Чи подобаються вони вам? Давайте уважно подивимось і проаналізуємо, з яких листочків вони створені.
(При аналізі форми зображень зосереджую увагу учнів на видах листків, на тому, листки якого дерева підходять для тулуба пташки, голови, крил і т. ін.)
— Щоб не помилитися у виборі листочків, давайте пограємо у дидактичну гру «З якого дерева листок?»
(Ділю клас на дві команди. Демонструю по черзі висушені листки з різних дерев і запитую: «З якого дерева листок?». Відповідає та дитина, яка швидше піднімає руку. Якщо ж учень помиляється, то надається слово учаснику з другої команди. Виграє та команда, яка дала більше правильних відповідей.)

IV. Фізкультхвилинка

V. Практична частина

1. Вступне слово вчителя.
— Сьогодні на уроці ми спробуємо створити аплікацію із зображенням будь-якої пташки.
Назвіть, яку пташку ви обираєте для своєї композиції. (Відповіді дітей.)
— Чим відрізняються і чим схожі між собою птахи, яких ви назвали? (У всіх птахів є тулуб, голова, крила, хвіст, кінцівки; вони відрізняються розміром, кольором, формою.)
— Отже, залежно від особливостей обраної пташки ви повинні обрати певний природний матеріал.

2. Послідовність виконання аплікації.
1) Продумування вигляду аплікацій.
2) Підбір листків за формою і кольором.
3) Розкладання їх на фоні (врахувати місце розміщення і величину зображення).
4) Поступове наклеювання деталей аплікації на картонну основу (нагадую
правила користування ножицями і клеєм).

3. Самостійна робота учнів.

4. Аналіз дитячих робіт та виставка.

VI. Підсумок уроку

УРОК 6-7. Тема. Аплікація із рослинних форм. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

Повернутися на сторінку Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас
