Урок 6 (письмо). Тема. Сітка зошита, робочий рядок. Письмо горизонтальних прямих довгих та коротких ліній, уроки навчання грамоти 1 клас

Урок 6 (письмо). Тема. Сітка зошита, робочий рядок. Письмо горизонтальних прямих довгих та коротких ліній, уроки навчання грамоти 1 клас

Мета: продовжувати ознайомлення учнів із різними видами ліній; вчити орієнтуватися на сторінці зошита, добирати слова до поданих схем; закріплювати вміння учнів правильно розміщувати на парті зошит під час письма та малювання, рівно сидіти під час письма, правильно тримати ручку, олівець; розвивати дрібну моторику руки; дати поняття: «робочий рядок», «верхня, нижня робочі лінії»; вчити працювати самостійно, формувати позитивне ставлення до навчання; виховувати бережливе ставлення до письмового приладдя; любов до школи.

Обладнання: аркуш із зображенням малюнків різними видами ліній (на кожного учня); зошит з письма в косу лінію; два малюнки: зображення букв на площині сторінки та у робочому рядку; плакат «Правильно сиди під час письма»; кольорові олівці; музичний фрагмент до фізкультхвилинки, робочий зошит.

ХІД УРОКУ 6 (письмо). Тема. Сітка зошита, робочий рядок. Письмо горизонтальних прямих довгих та коротких ліній, уроки навчання грамоти 1 клас

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань учнів

1. Повторення правил про правильну посадку (за плакатом «Правильно сиди під час письма»)

2. Повторення вимог до розміщення зошита на парті, положення ручки в руках під час письма

3. Робота за матеріалом уроку читання
— Про що ми говорили на уроці читання?
— Згадайте назви казок, про які йшла мова.
— Які назви казок складаються з одного, з двох, трьох слів?
— У назвах яких казок присутнє число?
— Згадайте назву казки, яка б відповідала поданій схемі:

4. Повторення видів ліній

5. Розглядання малюнків
— А тепер розгляньте малюнки, що лежать у вас на парті. Якими лініями вони зображені?

349

6. Розфарбовування зображень
— Обведіть по лініях та розфарбуйте зображення.

III. Повідомлення теми і завдань уроку
— Зверніть, будь ласка, увагу на ті малюнки, що залишилися незафарбованими. Якими лініями вони накреслені? (Прямими)
— Прямі лінії можуть бути горизонтальними, вертикальними, похилими.
Сьогодні на уроці ми ознайомимося з горизонтальними короткими та довгими прямими лініями.

000

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Ознайомлення з сіткою робочого зошита
— У зошиті наші лінії живуть у певному місці. Давайте уважно роздивимося сторінку нашого зошита.

350

2. Ознайомлення з робочим рядком
— Я маю два малюнки: на першому — букви різного розміру, написані по всій площині зошита; на другому — всі букви однакового розміру, написані в робочому рядку.

351

— На якому малюнку вам легше прочитати запис? (На другому)
— Як ви вважаєте, чому? (Букви всі одного розміру і написані в одному рядку.)
— З яких же ліній утворився рядок? (Верхньої і нижньої робочої лінії.)
— Чому вони називаються «робочі»? (Ми будемо працювати саме на них.)
— Наш рядок теж називається «робочим рядком». Здогадалися чому?
— Давайте ще раз покажемо верхню та нижню робочі лінії, робочий рядок.

Практичне завдання. Робота в сітці зошита

Виконання вправ для розвитку окоміру та вільної орієнтації учнів у зошиті (в косу лінію).

352

Горизонтальними називаються лінії, що проводяться зліва направо (вчитель демонструє на дошці).

3. Підготовка до роботи в зошиті

4. Вправи з ручкою

5. Письмо горизонтальних ліній у повітрі на рахунок раз

6. Написання коротких та довгих горизонтальних ліній

Фізкультхвилинка

V. Узагальнення вивченого матеріалу

Розфарбовування
Розфарбуйте ті малюнки, предмети на яких зображені кривими лініями.

VI. Підсумок уроку
— З якими лініями ви сьогодні ознайомилися?
— З якими ще лініями ви зустрічалися сьогодні на уроці?
— Що вам найбільш запам’яталося?
— Що сподобалося?
— Які завдання вам здалися складними?

Урок 6 (письмо). Тема. Сітка зошита, робочий рядок. Письмо горизонтальних прямих довгих та коротких ліній, уроки навчання грамоти 1 клас

Повернутися на сторінку Конспекти уроків навчання грамоти 1 клас
