УРОК 58. Тема. Вирощування рослин у закритому ґрунті. Відбір повноцінного насіння (коренів) овочевої зелені. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

УРОК 58. Тема. Вирощування рослин у закритому ґрунті. Відбір повноцінного насіння (коренів) овочевої зелені. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

Мета: навчити учнів розпізнавати насіння городніх культур, корені та розсаду овочевих культур за зовнішніми ознаками; розвивати уважність, зосередженість, спостережливість; виховувати інтерес до сільськогосподарської праці.

Обладнання й матеріали: насіння кропу, петрушки, корінь цибулини, розсада помідорів, огірків; натюрморт з овочевих культур; загострені палички для відбирання повноцінного насіння, паперові коробочки, пакети для насіння, малюнки страв з городніх рослин.

ХІД УРОКУ 58. Тема. Вирощування рослин у закритому ґрунті. Відбір повноцінного насіння (коренів) овочевої зелені. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

I. Організація класу

Учитель
Станьте, дітки, всі рівненько,
Посміхніться всі гарненько.
Гарний настрій узяли
І урок розпочали.

II. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності
Учні розглядають натюрморт із овочів, малюнки різних салатів, зображені на таблиці «Красиве і корисне», називають культури, з яких ці страви виготовлені.
— Такі салати, зелень можна споживати цілий рік. А ще — милуватися ними, відчувати їх запах.
Уявляєте, як це гарно, коли за вікном сніг! — говорить учитель і пропонує за запахом назвати рослину: цибулю, кріп, петрушку, огірки, помідори.
— З чого виростають ці рослини?

III. Формування нових знань

Цвіт зів’яне в дні осінні.
Що залишиться?.. (Насіння).

— Однак не з усякого насіння виростають рослини: тільки добре, повноцінне дає урожай.

• Чи гарне в нас насіння, корені, цибулини, розсада?
• На що вони схожі?
• 3 якого боку у насінинки з’явиться паросток?
• Яким боком вона ляже в землю?
• Якого кольору насінинки?
• Чому їхній колір непривабливий?
• Чи є у насінинки «пальчики»?
• Навіщо насінинкам так багато «пальчиків»?
• Навіщо рослині корінь?
• На що схожий корінь?
• Чому в нього гострі кінчики?
• Якого кольору корінь?
• Звідки на корені проросте пагінець?

А тепер вам про себе розповість дуже корисний овоч, а який саме — здогадайтеся.

Як не віриш — перевір:
на мені дванадцять шкір.
Хто гризне — в сльозах покине…
Якя звуся?.. (Цибулина)

• Якого кольору лушпиння в цибулини?
• Чому про нього кажуть: золотисте?
• Звідки проростає перо на цибулині?
• Навіщо їй вусики?

Після цього вчитель розповідає про порядок роботи з насінням, корінням, цибулинами, характеризує повноцінне й неповноцінне насіння, наголошує на ознаках коренів, цибулин.

IV. Підготовка робочих місць
Перед кожним учнем по дві коробки: одна — з невеликою кількістю насіння, друга — порожня (для повноцінного насіння). Праворуч — загострена паличка або сірник без мірки, ліворуч — пакетики для насіння, коробки для коренів, цибулин.

V. Планування трудових дій

1. Знайти найкращу, виповнену і найбільшу за розміром насінину (корінець, цибулину).
2. Паличкою відгорнути її вбік.
3. Взяти пальчиками і вкинути її у порожню коробку.
4. Повторити трудові дії, залишаючи на місці неповноцінні (пошкоджені) насіння.
5. Повноцінне насіння зсипати в пакетики, неповноцінне — викинути.
6. Прибрати робоче місце.

VI. Практична робота

Учні виконують заплановані трудові дії. Коли все насіння перебрано, учитель роздає дітям коріння, цибулини. У процесі роботи він проводить поточний інструктаж: запитує, з яким насінням працює кожен учень, перевіряє якість відібраного, виправляє недогляди.

VII. Підсумок уроку

— Насіння, корінці, цибулини яких рослин ви зберігаєте у коробках і пакетиках?
— Які рослини виростуть з нього?

УРОК 58. Тема. Вирощування рослин у закритому ґрунті. Відбір повноцінного насіння (коренів) овочевої зелені. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

Повернутися на сторінку Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас
