• Гороскоп 2016

Урок 58 (письмо). Тема. Письмо великої букви С («ес»), складів та слів із нею, уроки навчання грамоти 1 клас

Урок 58 (письмо). Тема. Письмо великої букви С («ес»), складів та слів із нею, уроки навчання грамоти 1 клас

Мета: вчити писати велику букву С («ес»), поєднувати її з іншими буквами; розвивати вміння складати звуко-складові моделі; вчити списувати з друкованого шрифту; розвивати усне зв’язне мовлення, збагачувати словниковий запас, розвивати дрібну моторику руки; виховувати у дітей охайність, старанність, ввічливе стпавлення до людей.

Обладнання: каса букв; картки з друкованими і рукописними буквами; фішки для звукових моделей; робочий зошит; плакат «Правильно сиди під час письма».

ХІД УРОКУ 58 (письмо). Тема. Письмо великої букви С («ес»), складів та слів із нею, уроки навчання грамоти 1 клас

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань учнів

1. Читання вчителем вірша про букву с

2. Робота над змістом
— Який звук найчастіше повторюється у вірші?
— Назвіть слова зі звуком [с’].
— Яке ввічливе слово звучало?
— Коли ми його вживаємо?
— Які ще ввічливі слова ви знаєте?
— Як звали старого?
— Який звук ми чуємо на початку слова?
— Якою буквою він позначається на письмі?
— З якої літери пишеться це слово? Чому?
— Як ви гадаєте, яку букву ми будемо писати сьогодні на уроці?

III. Повідомлення теми і завдань уроку
— Сьогодні на уроці ви будете вчитися писати велику букву С («ес»), поєднувати її з іншими літерами, грамотно, каліграфічно писати слова, списувати речення. А також пригадаємо, які чарівні слова потрібно використовувати у своєму мовленні, звертаючись одне до одного.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Демонстрування зразка букви

2. Порівняння друкованої й рукописної великої букви С («ес»)

3. Повторення правил сидіння за партою, вимог щодо того, як тримати ручку і розміщувати зошит під час письма
• Правила сидіння за партою
• Розміщення зошита на парті
• Вправи для розвитку м’язів руки
• Як тримати ручку під час письма

4. Пояснення принципів написання великої букви С(«ес»)
— Велика буква С («ес») складається з одного елемента — лівого півовала, у якого верхнє заокруглення слід писати вужче, ніж нижнє.

Алгоритм написання великої букви С («ес»)

1. Починаємо писати трохи нижче верхньої міжрядкової лінії

2. Ведемо, заокруглюючи ліворуч вгору до верхньої міжрядкової лінії

3. Заокруглюємо ліворуч

4. Ведемо вниз на себе, теж заокруглюючи

5. Біля нижньої рядкової лінії заокруглюємо праворуч

6. Ведемо вгору

7. Закінчуємо писати близько серединиробочого рядка

— Пишемо під рахунок і-раз-і.

5. «Письмо» букви в повітрі

6. Письмо першого рядка букви в зошиті
Гра «Назви ім’я».

7. Письмо другого рядка букви

Фізкультпауза (пальчикова гімнастика)

8. Письмо речення Сині сливи
— Чому слово Сині написано з великої літери?

9. Письмо слова Слава
— Побудуйте звуко-складову модель цього слова.

10. Письмо слова Сава
— Складіть речення з цим словом.

Фізкультхвилинка

V. Узагальнення вивченого матеріалу
Списування друкованих речень.

1. Списування речення Слава у лісі
— Доповніть речення іншими словами.

2. Списування речення У лісі сосни
— Прочитайте речення, уявивши замість крапки знак питання.

3. Списування речення На сосні сова
— Яка з графічних моделей підходить до цього речення?

VI. Підсумок уроку
— Пригадайте, про кого йшлося у вірші на початку уроку?
— Яке слово ввічливості сказав Семен синам?
— Пригадайте слова ввічливості.
— Поміркуйте, чи потрібно вживати в мовленні ці слова. Чому? Коли?

Урок 58 (письмо). Тема. Письмо великої букви С («ес»), складів та слів із нею, уроки навчання грамоти 1 клас

Повернутися на сторінку Конспекти уроків навчання грамоти 1 клас
