• Гороскоп 2016

Урок 56 (читання). Тема. Закріплення знань про вивчені букви, уроки навчання грамоти 1 клас

Урок 56 (читання). Тема. Закріплення знань про вивчені букви, уроки навчання грамоти 1 клас

Мета: закріплювати вміння читати склади, слова, речення з вивченими буквами; вдосконалювати навички звукового аналізу слів; вчити будувати звукові моделі; ознайомити дітей з рухливими іграми; розвивати мовлення, мислення; виховувати в дітей почуття дружби.

Обладнання: малюнки хмаринок з написаними словами [нива, вона, мама, мила, Ліна, Аліна, малина); картки зі звуко-складовими моделями; фішки для моделей.

ХІД УРОКУ 56 (читання). Тема. Закріплення знань про вивчені букви, уроки навчання грамоти 1 клас

I. Організаційний момент
Учитель перевіряє наявність на партах у дітей необхідного приладдя, готовність учнів до уроку.

II. Повторення вивченого матеріалу
На хмаринках записані слова: нива, вона, мама, мила. Ліна. Аліна. малина.

1. Читання слів учнями

2. Читання підкреслених складів
— Назвіть звуки в прочитаних складах.

3. Читання слів, написаних з великої літери.
— Чому ці слова пишуться з великої літери?
— Назвіть першу букву в цих словах.

4. Гра «Добери слово».
З-поміж слів, які записані на хмаринках, необхідно дібрати слова до поданих звуко-складових моделей.

447

— Складіть речення з цими словами.

III. Актуалізація опорних знань

1. Читання лічилки вчителем

Зайчик, зайчик-побігайчик,
Виніс хліба нам окрайчик,
Виніс свіжої води.
Ой, виходь жмуритись ти.

— Поміркуйте і скажіть, як називаються такі віршики?
— Коли ми використовуємо лічилки?
— Які лічилки ви знаєте?
— В які ігри ви любите гратися?

2. Розповіді дітей про улюблені ігри

IV. Повідомлення теми і завдань уроку
— Ви — школярі, а навчання — це наполеглива праця. Та у вільний час усі дітлахи люблять погратися. Деяких ігор вас навчили дорослі, а деякі ви вигадуєте самі. Про одну з дитячих ігор ви будете сьогодні читати, а наприкінці уроку на вас чекає сюрприз.

V. Робота за Букварем

Фізкультхвилинка

Сірий котик міцно спав,
Навіть пісню не співав.
Та нарешті він проснувся
І довкола озирнувся.
Став смачненько потягатись
І чистенько умиватись.
Порозчісував він вуса
Довгі-довгі, русі-русі.
Зуби й кігті нагострив
І до комірчини він побрів.
Буде мишку полювати
І добро оберігати.
Й ми, як котик, відпочили,
Щоб зміцніли наші сили.

1. Читання слів до тексту
1) Читання підкреслених складів.
2) Читання трискладових слів.
3) Читання слів з наголосом на другому складі.
4) Читання слів зі складом ло.

2. Робота над текстом
1) Перегляд тексту.
— Скільки речень у тексті?
— Прочитайте перше слово кожного речення.
— Подивіться, які розділові знаки стоять у кінці кожного речення.

Фізкультпауза (гімнастика для очей)

А тепер нове завдання —
Оченятам тренування:
Раз — дивлюсь удалечінь.
(Протягом 30 секунд дивитись на об’єкт удалині.)

Два — в долоньці відпочинь.
(Перевести погляд на долоньку.)

Вправа повторюється 20 разів.
2) Увага на знак питання.
3) Інтонаційне читання тексту вчителем.
4) Читання тексту учнями з дотриманням відповідної інтонації.
5) Вибіркове читання.
— Прочитайте речення, в кінці якого стоїть знак оклику.
— Прочитайте речення, в кінці якого стоїть знак питання.
— Прочитайте останнє речення.

VI. Розвиток мовлення

1. Вивчення лічилки напам’ять

2. Сюрприз: розучування гри «Впізнай, чий голосок»

VII. Підсумок уроку

Гра «Мікрофон по колу»
— Поділіться своїми враженнями від сьогоднішнього уроку.
— Так про який сюрприз ішла сьогодні мова?

Урок 56 (читання). Тема. Закріплення знань про вивчені букви, уроки навчання грамоти 1 клас

Повернутися на сторінку Конспекти уроків навчання грамоти 1 клас
