УРОК 56. Тема. Придумаю оповідання…, уроки читання 3 клас

УРОК 56. Тема. Придумаю оповідання…, уроки читання 3 клас

Матеріал уроку: В. Марсюк «Удвох із песиком».

Мета: розкрити зміст поезії, викликати бажання змінити його; формувати творчі здібності дітей: уміння складати власне оповідання за заданим сюжетом, продовжувати розвиток подій; виховувати прагнення мати друзів.

Обладнання: картка для контролю швидкості читання; картки зі словами; книга В. Марсюка.

ХІД УРОКУ 56. Тема. Придумаю оповідання…, уроки читання 3 клас

І. Організація класу

Учитель
Як приємно вранці
Друзів зустрічати,
Привітати їх і з ними розмовляти:
І про справи, і забави,
I про день новий чудовий,
І про світ наш загадковий,
Який сповнений чудес.
Як приємно, любі діти,
Що ми знову разом,
У дружнім нашім колі
Зібралися у третім класі,
У чудовій нашій школі.
І поведем розмову ми про те,
Хто з вас і як, і де живе,
Які тривоги і турботи,
Які веселі є заботи,
І що у серці в вас живе,
Тривожить, тішить і бентежить…

II. Мовно-логічні вправи

1. Читання чистомовки.

Зі-зі-зі — в мене є чудові друзі.
Ес-ес-ес — маленький пес.
Ик-ик-ик — та сіренький котик.
Лю-лю-лю — як я їх люблю!

2. Читання анаграми.

Усм, дірасть, гатсбатво, зідру.

3. За цифровими підказками прочитайте прислів’я.

6 кишені 3 хороші 2 друзі 1 краще 5 у 7 гроші 4 ніж

III. Опрацювання нового матеріалу
— Дуже приємно мати хороших друзів! Спілкуватися з ними, спостерігати, розважатись разом. Але коли ти сам сумний, то жодні дорогоцінності не замінять вірних друзів, і ніщо тоді не миле й не гарне. І навіть зникає бажання займатися різними справами, огортає сум і жаль.
Саме такий стан душі й описує нам автор вірша «Удвох із письменником» Василь Марсюк.

1. Виразне читання вірша вчителем.
— Про кого цей вірш?

2. Словникова робота
Читання слів — радісно, а потім — сумно.

Песика кімната
взяти канаті
заграти пускати
етюди квартирі
пісні заможно
друзів пісні

 

3. Читання слів, поданих аналітико-синтетичним способом.

302

4. Самостійне читання вірша й відповіді на запитання.
— Що міг би зробити хлопчик?
— Чому хлопчиковы не милі всі речі у квартирі?
— Чому він залишився сам?

5. Робота з ілюстрацією до вірша.
— Чому хлопчик ледь не плакав?
— Хто його хоче розвеселити?

6. Творча робота.
1) Придумайте оповідання про хлопчика. Опишіть, де він живе, який на вигляд і що одного разу з ним трапилось.
2) Запишіть поради батькам.

IV. Підсумок уроку
— Чи сподобався вам вірш?
— Що б ви хотіли змінити?
— Який настрій викликав у вас цей вірш?
— Які побажання ви б хотіли висловити батькам та їхнім дітям?

УРОК 56. Тема. Придумаю оповідання…, уроки читання 3 клас

Повернутися на сторінку Конспекти уроків читання 3 клас

Читайте також:
