УРОК 54. Тема. Пластичні матеріали, їх властивості і призначення. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

УРОК 54. Тема. Пластичні матеріали, їх властивості і призначення. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

Мета: розширити знання дітей про властивості глини і пластиліну, їх призначення; вправляти у ліпленні рослинних орнаментів; опанувати прийом скочування, витягування, розкочування, пригладжування, формувати пізнавальні інтереси, вміння зіставляти, порівнювати предмети.

Обладнання: зразки виробів, малюнки орнаментів, пластилін, підкладні дощечки, блюдця із водою, стеки.

ХІД УРОКУ 54. Тема. Пластичні матеріали, їх властивості і призначення. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

I. Організація класу

II. Актуалізація уявлень і знань дітей

Розгляд виробів з глини і пластиліну.
• З якого матеріалу виготовлені ці предмети?
• Які властивості цих матеріалів?

III. Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні ви довідаєтеся про властивості глини і пластиліну, ліпитимете різні орнаменти.

IV. Робота над новим матеріалом

1. Досліди для ознайомлення з властивостями глини і пластиліну.
1) Виявлення властивостей сухої глини.
2) Визначення впливу води на цей природний матеріал.
3) Визначення пластичності глини.
Висновок: суха глина тверда, легко розсипається, волога — м’яка, пластична, з неї добре ліпити.

2. Порівняння властивостей глини і пластиліну.
Учитель пропонує провести ці ж самі досліди з пластиліном.
Висновок. Пластилін, як і глина, м’який, пластичний, але, на відміну від неї, водонепроникний.

3. Повідомлення «Довідкового бюро».

Глина — природний матеріал. Вона буває різного кольору. Її використовують у різноманітних галузях народного господарства, зокрема для виготовлення посуду.

Пластилін — штучний матеріал, що виготовляють із суміші глини, воску, фарбників та інших речовин. Глина висихає швидко, а пластилін довше зберігає м’якість, пластичність, отже, зручніший у використанні.

V. Підготовка робочого місця

1. Пояснення способів роботи зі стекою, необхідності використання підкладної дошки.
2. Аналіз зразків для подальшої роботи.
3. Пояснення способу виготовлення орнамента у колі.
4. Пояснення способу виготовлення орнамента на смужці.

VI. Практична робота
Орнаменти діти добирають за власним задумом. Учитель звертає увагу на те, що для загальної композиції узору велике значення має колір пластиліну, характер чергування елементів орнаменту.

VII. Підсумок уроку
Аналіз виробів проводжу, звертаючи увагу на дотримання послідовності роботи; певної пропорції, вміння добирати кольори, акуратність і старанність.

VIII. Хвилинка поезії

ЗОЛОТА ХВИЛИНКА
У великій книзі на столі
прочитала по складах Марина:
«Найдорожча всюди на землі
Золота хвилина».
Ось Марина в матері пита:
— Що таке хвилина золота?
Мама доню ніжно цілувала,
усміхнулась і отак сказала:
— Із хвилинок золотих, дитя,
все людське складається життя.
А тому їх марнувать не треба:
за хвилину хтось злетить у небо,
хтось ялинку чи кленок посадить,
щось корисне другові порадить.
І від цього так душі приємно,
бо живеш на світі недаремно.
Тож і ти, як виростеш, в житті
не марнуй хвилини золоті.
(М. Чепурна)

УРОК 54. Тема. Пластичні матеріали, їх властивості і призначення. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

Повернутися на сторінку Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

Читайте також:
