УРОК 52. Тема. Пластмасові технічні конструктори. їх призначення. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

УРОК 52. Тема. Пластмасові технічні конструктори. їх призначення. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

Мета: ознайомити учнів з технічним конструктором, його призначенням, інструментами для з’єднання деталей (гайковий ключ, викрутка), навчати прийомів рухомого та нерухомого їх з’єднання; розвивати уважність, уяву; виховувати працелюбність, охайність.

Обладнання: пластмасовий технічний конструктор і моделі з його деталей: самокат, гойдалка та ін.

ХІД УРОКУ 52. Тема. Пластмасові технічні конструктори. їх призначення. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

I. Організація учнів до уроку

Учитель
Любі діти, добрий день!
Зичу праці і пісень.
А ще, друзі, всім бажаю
Сил, натхнення на весь день!

Учні
Добрий день, добрий день!
Дякуєм за побажання.
На урок берем з собою
Знання, вміння, навички й старання.

II. Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ви ознайомитеся з конструктором, з якого можна складати різноманітні технічні моделі.

III. Формування нових знань
Розгляд деталей технічного конструктора. Учні знаходять в наборах ті деталі, які демонструє вчитель.

Види деталей:
1. Інструменти (гайковий ключ, викрутка).
2. Кріпильні (гвинти, болти, гайки), обертові (осі, колеса), площинні (смуги, пластини); куткові (косинці, скоби).

Учнів ознайомлюємо лише з частиною деталей — площинними та кріпильними, а також з інструментами. Решту діти поступово запам’ятовують на наступних уроках. Докладно пояснюємо правила з’єднання деталей.
— Викрутку слід тримати правою рукою, а пальцями лівої чи ключем підтримувати гайку. Загвинчуються гайки та гвинти в напрямку годинникової стрілки.

IV. Практична робота

1. Вправляння у з’єднанні деталей.

Перше завдання — з’єднати дві смуги так, щоб їх отвори сумістилися. В них вставити болт (гвинт), на ньому закрутити гайку.

Друге завдання — скріпити три смуги, щоб утворився трикутник. Третє завдання — обміркувати спосіб рухомого з’єднання деталей за допомогою осі (у гойдалці або самокаті).
Порівнюючи з’єднані деталі, діти за допомогою вчителя з’ясовують, як забезпечити рухомість і нерухомість кріплення.

2. Розбирання моделей, складання деталей у коробки.

V. Підсумок уроку
• 3 якими конструкторами ми знайомилися на уроці?
• Якими інструментами ми користувалися на уроці?
• В якому напрямку загвинчують гайки та гвинти?
• Чи сподобалося вам працювати з пластмасовим технічним конструктором?

VI. Хвилинка поезії

ПОМІЧНИК
Тато мій — механізатор,
В нього дуже гарний трактор —
Наче небо, голубий,
І веселий, і прудкий.
Ціле літо й восени
Він співа ланам пісні.
Силу їм свою віддав —
На ремонт в майстерні встав:
Там робота не вщухає.
— Нас уже весна чекає, —
Каже тато,— до пори
Вийдуть в поле трактори!
Татку я обід ношу.
Я його щодня прошу:
— Дай тобі допоможу!
Щось змайструю, підточу,
Пофарбую, підкручу.
— Бачу, хлопець ти завзятий! —
З посмішкою каже тато. —
Ось відро і гас.
Я фартух тобі припас.
Перемий оці деталі —
Кожний гвинтик, кожен паз.
Мов нові, деталі стали,
До роботи я вже звик.
Друзі татові сказали:
— Гарний в тебе помічник!
(В. Майоров)

УРОК 52. Тема. Пластмасові технічні конструктори. їх призначення. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

Повернутися на сторінку Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

Читайте також:
